czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Zwłoki uchodźców w ciężarówce chłodni

Zwłoki uchodźców w ciężarówce chłodni

Zwłoki uchodźców w ciężarówce chłodni
Data publikacji: 2015-08-29 11:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 748 15827

Zwłoki kilkudziesięciu uchodźców znaleziono we wschodniej Austrii w ciężarówce chłodni, zostawionej w zatoce awaryjnej przy autostradzie A4. Władze Węgier poinformowały, że ciężarówka ma węgierskie numery rejestracyjne.

Szef policji austriackiego kraju związkowego Burgenland Hans Peter Doskozil powiedział, że w ciężarówce są zwłoki co najmniej 20 uchodźców, ale być może nawet 40-50. Gdy na miejsce przybyła policja, wezwana przez pracowników służby utrzymania dróg, okazało się, że zwłoki zaczęły się już rozkładać. Według agencji prasowej APA ciężarówka mogła zostać odstawiona do zatoki awaryjnej w środę.

Szef komórki do walki z przemytem ludzi i handlem ludźmi w Federalnym Urzędzie Kryminalnym Austrii Gerald Tatzgern podkreślił, że czynności kryminalistyczne na miejscu z pewnością potrwają kilka dni. 

Szef administracji premiera Węgier Viktora Orbana, Janos Lazar skrytykował Unię Europejską za niezdolność do zapanowania nad wjazdami imigrantów.

(pap)

Komentarze

Do slamazarnych i nieodpowiedzialnych Parlamentarzystow w Brukseli,,
W tej ciezarowce bylo ponad 70 osob ! A Pan V. Orban MA RACJE, gdyz jak tak dalej pojdzie... to w koncu Nam Europejczykom pozostanie UCIEKAC z wlasnej Europy, jak ktoregos pieknego dnia... Islam "zaleje" Europe do reszty ! !
2015-08-31 10:23:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny