środa, 18 października 2017.
Strona główna > Świat > Znieść wizy dla Polaków

Znieść wizy dla Polaków

Znieść wizy dla Polaków
Data publikacji: 2015-10-01 20:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:36
Wywietleń: 332 25127

Trzech senatorów zgłosiło w Senacie USA projekt ponadpartyjnej ustawy w sprawie włączenia Polski do programu o ruchu bezwizowym. Chodzi o tzw. ustawę JOLT - Jobs Originated through Launching Travel (wspieranie zatrudnienia poprzez rozwój turystyki), która przewiduje zmianę kryteriów programu ruchu bezwizowego tak, aby objął on Polskę.

Ustawa była już zgłaszana w poprzednich latach, ale nigdy nie została poddana pod głosowanie obu izb Kongresu, bo po każdych wyborach do parlamentu nieukończoną procedurę legislacyjną trzeba zaczynać od nowa. W Izbie Reprezentantów ustawę JOLT zgłoszono tuż przed wakacjami. W Senacie nastąpiło to we wtorek. Wnioskodawca ustawy senator Demokratów Charles Schumer przekonywał, że na zniesieniu wiz dla turystów z Polski skorzystałaby amerykańska gospodarka, która podobnie jak turystyka zyskałaby bodziec dla rozwoju.

Prezydent Barack Obama obiecywał, że podpisze odpowiednią ustawę, jeśli tylko ją otrzyma. Największym problemem jest to, że projekt JOLT w ogóle nie został poddany pod głosowanie we właściwej dla niego komisji ds. sprawiedliwości Izby Reprezentantów. Niechętny ustawie jest bowiem sam przewodniczący komisji, republikanin Bob Goodlatte. (pap)

Komentarze

Wawrzek
Jeżeli tego Polska nie wykorzysta obecnie - to będzie znaczyło, że mamy wyjątkowych durni na Urzędach- zbliża się okres zawierania wielkich kontraktów zbrojeniowych - to jak tu z wizami? to lepiej zawrzeć kontrakty w Europie
2015-10-02 16:29:20
PO-LAND...&...USA,
Odp. do Alexa, byc moze zalatwial... ale co innego ? To nie wiesz, ze nie od razu Krakow zbudowano ! Ciekawe tylko... ilu mlodych z Wyzszym Wyksztalceniem bedzie i tym razem chcialo JESZCZE opuscic Polske ??
2015-10-01 21:27:10
Alex
Duda rozmawiał z Obamą i nie załatwił?
2015-10-01 19:39:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje