poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Zatrzymano podejrzanego o planowanie zamachu

Zatrzymano podejrzanego o planowanie zamachu (akt. 1)

Zatrzymano podejrzanego o planowanie zamachu
Data publikacji: 2017-05-30 23:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 1245 263616

17-letni Syryjczyk zatrzymany we wtorek (30 maja) w Brandenburgii w związku z podejrzeniem, że planował zamach terrorystyczny, okazał się niewinny. Rzecznik prokuratury w Poczdamie powiedział w środę, że nie potwierdziły się podejrzenia, które były podstawą zatrzymania.

Prokuratura nie wystąpi z wnioskiem o nakaz aresztowania. Nastolatek zostanie zwolniony.

We wtorek minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Karl-Heinz Schroeter mówił, że na trop podejrzanego policja natrafiła dzięki sygnałom z innych krajów związkowych. Syryjczyk miał przesłać matce drogą elektroniczną wiadomość, w której "jednoznacznie wypowiedział się na temat planowanego zamachu", pożegnał się i poinformował, że "dołączył do dżihadu".

Według brandenburskiego MSW nastolatek przybył do Niemiec w 2015 r. bez opieki dorosłych i wystąpił z wnioskiem o azyl, a od 2016 roku mieszkał w schronisku dla młodocianych uchodźców w powiecie Uckermark w Brandenburgii.

(pap)

* * *

Wcześniejsza informacja:

17-letni Syryjczyk zatrzymany we wtorek (30 maja) w Brandenburgii w związku z podejrzeniem, że planował samobójczy zamach w Berlinie, przybył do Niemiec w 2015 r. bez opieki dorosłych i wystąpił z wnioskiem o azyl - informuje brandenburskie MSW.

Zatrzymania dokonano w Gerswalde w powiecie Uckermark w Brandenburgii, na zachód od autostrady A1 (Berlin - Szczecin) - podała agencja dpa.

Minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Karl-Heinz Schroeter ujawnił, że na trop podejrzanego policja natrafiła dzięki sygnałom z innych krajów związkowych. Syryjczyk przesłał matce drogą elektroniczną wiadomość, w której "jednoznacznie wypowiedział się na temat planowanego zamachu" - relacjonuje dpa wypowiedź Schroetera. W tej wiadomości Syryjczyk pożegnał się i poinformował, że "dołączył do dżihadu". Nie wiadomo na razie, jak zaawansowany był plan samobójczego ataku.

Według brandenburskiego MSW nastolatek od 2016 roku mieszkał w schronisku dla młodocianych uchodźców w powiecie Uckermark.

(pap)

Fot. EPA

Komentarze

PO-lityczne "myslenie i planowanie"...
Gorzej bedzie... jak pozniej te "przeszkolone" Multi-Kulti, bedzie chcialo odbic stare Niemieckie tereny... ktore Niemcy utracily chocby pod koniec II Wojny Swietowej !!
2017-06-01 01:19:24
u
Przecież to 34 km od polskiej granicy - że też pod naszą granicą lokują takie bomby. W pierwszych wiadomościach jeszcze nie chciano ujawnić miejsca zatrzymania.
2017-05-31 06:49:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi