czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Zatrzymali podejrzanego o kontakty z zamachowcem

Zatrzymali podejrzanego o kontakty z zamachowcem

Zatrzymali podejrzanego o kontakty z zamachowcem
Data publikacji: 2016-12-28 15:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 1051 191127

40-letni Tunezyjczyk, podejrzany o to, że kontaktował się z domniemanym sprawcą zamachu na jarmarku świątecznym w Berlinie z 19 grudnia, został zatrzymany w środę (28 grudnia) w niemieckiej stolicy - poinformowała prokuratura federalna.

"Nieżyjący Anis Amri zachował w swoim telefonie komórkowym numer tego 40-letniego obywatela tunezyjskiego. Dalsze ustalenia śledztwa sugerują, że mógł on być powiązany z atakiem" - podała w krótkim komunikacie prokuratura.

W domu i firmie zatrzymanego 26 grudnia przeprowadzone rewizje. Prokuratura ma czas do czwartku wieczór na ustalenie, czy są podstawy do formalnego aresztowania Tunezyjczyka. Jego nazwiska nie podano.

24-letni Tunezyjczyk Anis Amri, podejrzewany przez niemieckich śledczych o to, że kierował 19 grudnia ciężarówką na polskich numerach rejestracyjnych, którą wjechał w tłum na świątecznym jarmarku w Berlinie, został zastrzelony przez włoska policję niedaleko Mediolanu w piątek. Wszystko wskazuje, że z Niemiec dotarł on do Włoch przez Holandię i Francję.

W zamachu zginęło 12 osób, a około 50 zostało rannych. Wśród ofiar jest polski kierowca ciężarówki Łukasz Urban, który został zastrzelony przez napastnika.

W sobotę w Tunezji zatrzymano trzy osoby z rodziny zamachowca, w tym jego bratanka lub siostrzeńca, który przyznał się do kontaktowania z Amrim za pośrednictwem szyfrowanego komunikatora internetowego. (pap)

Fot. arch.

Komentarze

Pokój
Prewencyjnie, to powinni każdego takiego wydalić z Europy, dla spokojności.
2016-12-28 17:16:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny