sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Świat > „Zatopić” Japonię, obrócić USA w „popiół i ciemność”

„Zatopić” Japonię, obrócić USA w „popiół i ciemność”

„Zatopić” Japonię, obrócić USA w „popiół i ciemność”
Data publikacji: 2017-09-14 23:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-15 11:22
Wywietleń: 942 292245

Korea Północna zagroziła w czwartek, że użyje broni jądrowej, by - jak to ujęto - "zatopić" Japonię, a USA obrócić w "popiół i ciemność" za poparcie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i sankcji wobec reżimu w Pjongjangu za ostatnią próbę nuklearną.

- Cztery wyspy archipelagu (Wysp Japońskich) powinny zostać zatopione przez bombę nuklearną dżucze. Nie potrzebujemy, żeby Japonia dłużej istniała w naszym pobliżu - oświadczył związany z władzami komitet zajmujący się relacjami zewnętrznymi Korei Północnej. 

Dżucze to ideologia wprowadzona przez Kim Ir Sena, dziadka obecnego przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una. Jest to północnokoreańska wersja marksizmu-leninizmu, podkreślająca samodzielność i suwerenność Korei Płn., zwłaszcza w polityce wewnętrznej i zagranicznej, obronności i gospodarce.

- Zredukujmy kontynentalne Stany Zjednoczone do popiołów i ciemności - napisano również w oświadczeniu, w którym wezwano do "zmobilizowania wszystkich środków odwetowych". Wezwano również do likwidacji Rady Bezpieczeństwa ONZ, którą określono jako "narzędzie zła", składające się ze "skorumpowanych" krajów, działających na rozkaz Stanów Zjednoczonych. Komitet oświadczył również, że Japonia "tańczy, jak jej zagrają" Stany Zjednoczone oraz, że nigdy nie zostanie jej przebaczone to, iż w sposób poważny nie przeprosiła za zbrodnie przeciwko koreańskiemu narodowi. Nawiązano tu najpewniej do japońskiej agresji na Półwysep Koreański w pierwszej połowie XX wieku. Koreę Południową komitet nazwał "zdrajcami i psami" USA.

- To oświadczenie jest niezwykle prowokacyjne. To coś, co znacząco zwiększa regionalne napięcie i jest absolutnie nie do przyjęcia - powiedział szef gabinetu japońskiego premiera Yoshihide Suga.

* * *

W związku z próbami nuklearnymi i próbami z międzykontynentalnymi pociskami balistycznymi (ICBM) Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła jednomyślnie rezolucję o nałożeniu dodatkowych sankcji na Koreę Północną. Nowe restrykcje przewidują m.in. wprowadzenie limitu na dostawy ropy naftowej do Korei Płn., całkowite embargo na eksport gazu ziemnego do Korei Płn. i zakaz importu północnokoreańskich wyrobów tekstylnych.

(pap)

Fot. EPA

Komentarze

gregor102 - masz racje...
Gdyz Bardzo Trudno jest zdawac sobie Sprawe... tylko PO Akademiach 1-szo Majowych, 100-letnich Rewolucjach i Uniwersytetach M/L !!!
2017-09-15 11:10:40
gregor102
"Mały ping-pong" nie zdaje sobie czym to może grozić..
2017-09-15 08:32:35
Z "motyka" na Slonce...
Ping-Pongi strasza, strasza... az w koncu Sami i wlasnego "Cienia" sie PRZESTRASZA !!!
2017-09-15 01:17:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi