sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Zarzut dla polskiego kierowcy

Zarzut dla polskiego kierowcy

Data publikacji: 2015-07-23 18:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 865 5035

Praga. Zarzuty spowodowania powszechnego zagrożenia z niedbalstwa postawiono w czwartek 50-letniemu polskiemu kierowcy ciężarówki, w którą uderzył w środę pociąg Pendolino w Studence w kraju (województwie) morawskośląskim - poinformowała czeska policja. W razie skazania Polakowi grozi od trzech do 10 lat więzienia. Liczba ofiar wzrosła w czwartek do trzech.

Jak powiedział zastępca komendanta policji kraju morawskośląskiego Radim Witta, według wszelkiego prawdopodobieństwa policjanci za pośrednictwem prokuratora wystąpią do sądu okręgowego w Ostrawie o orzeczenie aresztu tymczasowego. Jednym z powodów jest wysoka sankcja karna.

- Ponadto chodzi tu o cudzoziemca. Jest realne, że będzie unikał postępowania karnego, że się będzie ukrywał - zaznaczył Witta. Według niego Polaka przesłuchano już w charakterze podejrzanego i nic nie wskazuje na to, by wjechał na przejazd kolejowy umyślnie w celu spowodowania kolizji ciężarówki z pociągiem.

- Właśnie dlatego zakwalifikowaliśmy jego czyn jako spowodowanie powszechnego zagrożenia z niedbalstwa - powiedział Witta. Oświadczył, że kierowca wjechał na przejazd w pobliżu miejscowości Studenka w chwili, gdy od ponad 30 sekund błyskały tam czerwone światła. Przed nim mimo tych świateł przejazd sforsował co najmniej jeden inny pojazd. Czeska policja wie, że zatrzymany Polak nie miał w przeszłości problemów z przestrzeganiem przepisów na czeskich drogach.

- Jak było z tym w Polsce, jeszcze nie wiemy, tych informacji jeszcze od kolegów nie dostaliśmy - wskazał Witta. (pap)
 

Czytaj także: Zderzenie z pendolino. Są zabici

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską