sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Świat > Zarzut dla polskiego kierowcy

Zarzut dla polskiego kierowcy

Data publikacji: 2015-07-23 18:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 843 5035

Praga. Zarzuty spowodowania powszechnego zagrożenia z niedbalstwa postawiono w czwartek 50-letniemu polskiemu kierowcy ciężarówki, w którą uderzył w środę pociąg Pendolino w Studence w kraju (województwie) morawskośląskim - poinformowała czeska policja. W razie skazania Polakowi grozi od trzech do 10 lat więzienia. Liczba ofiar wzrosła w czwartek do trzech.

Jak powiedział zastępca komendanta policji kraju morawskośląskiego Radim Witta, według wszelkiego prawdopodobieństwa policjanci za pośrednictwem prokuratora wystąpią do sądu okręgowego w Ostrawie o orzeczenie aresztu tymczasowego. Jednym z powodów jest wysoka sankcja karna.

- Ponadto chodzi tu o cudzoziemca. Jest realne, że będzie unikał postępowania karnego, że się będzie ukrywał - zaznaczył Witta. Według niego Polaka przesłuchano już w charakterze podejrzanego i nic nie wskazuje na to, by wjechał na przejazd kolejowy umyślnie w celu spowodowania kolizji ciężarówki z pociągiem.

- Właśnie dlatego zakwalifikowaliśmy jego czyn jako spowodowanie powszechnego zagrożenia z niedbalstwa - powiedział Witta. Oświadczył, że kierowca wjechał na przejazd w pobliżu miejscowości Studenka w chwili, gdy od ponad 30 sekund błyskały tam czerwone światła. Przed nim mimo tych świateł przejazd sforsował co najmniej jeden inny pojazd. Czeska policja wie, że zatrzymany Polak nie miał w przeszłości problemów z przestrzeganiem przepisów na czeskich drogach.

- Jak było z tym w Polsce, jeszcze nie wiemy, tych informacji jeszcze od kolegów nie dostaliśmy - wskazał Witta. (pap)
 

Czytaj także: Zderzenie z pendolino. Są zabici

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi