piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Świat > Zapraszamy świat do odwiedzin

Zapraszamy świat do odwiedzin

Zapraszamy świat do odwiedzin
Data publikacji: 2017-03-09 06:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 1224 221131

W Berlinie rozpoczęły się w środę największe targi turystyczne na naszym kontynencie. Wśród ponad 10 tysięcy wystawców ze 187 krajów jest i Pomorze Zachodnie.

Polskie stoisko narodowe zajmuje część (w tym roku tylko 750 m kw.) hali 15.1. Jego motywami przewodnim jest turystyka kulturowa (miasta, zamki i pałace) oraz aktywna: wodna i rower. Prezentuje się na nim 46 wystawców, w tym 14 regionów i miast. Wśród nich Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Stargard, Lokalna OT Regionu Kołobrzeg oraz Szczecin, który promuje m.in. zlot żaglowców The Tall Ships Races 2017. Na zaproszenie Ministerstwa Rolnictwa i Polskiej Organizacji Turystycznej osiągnięciami Zagrody Edukacyjnej-Dworek Tradycja w Bełcznej chwali się na targach jej współwłaścicielka, Grażyna Zaremba-Szuba.

Zachodniopomorskie zachęca gości do przyjazdu nie tylko nad Bałtyk, ale i na pojezierza coraz lepszymi obiektami wypoczynkowo-rekreacyjnymi, możliwością uprawiania aktywnej turystyki, atrakcjami przyrodniczymi i kulturowymi. A także ...piernikami, których będą pokazy lepienia.

Krajem partnerski ITB Berlin 2017 jest Botswana. Międzynarodowa Giełda Turystyczna trwa do 12 marca. W sobotę i niedzielę będzie ogólnie dostępna. Bilet dzienny kosztuje 15 euro w kasie (12 € kupiony online, w biletomatach BVG na stacjach metra lub kasach S-Bahn).

(mag)

Na zdjęciu: Nasz region podczas ITB zaprasza m.in. na szlaki kajakowe.

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi