poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Zapraszamy świat do odwiedzin

Zapraszamy świat do odwiedzin

Zapraszamy świat do odwiedzin
Data publikacji: 2017-03-09 06:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 1260 221131

W Berlinie rozpoczęły się w środę największe targi turystyczne na naszym kontynencie. Wśród ponad 10 tysięcy wystawców ze 187 krajów jest i Pomorze Zachodnie.

Polskie stoisko narodowe zajmuje część (w tym roku tylko 750 m kw.) hali 15.1. Jego motywami przewodnim jest turystyka kulturowa (miasta, zamki i pałace) oraz aktywna: wodna i rower. Prezentuje się na nim 46 wystawców, w tym 14 regionów i miast. Wśród nich Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Stargard, Lokalna OT Regionu Kołobrzeg oraz Szczecin, który promuje m.in. zlot żaglowców The Tall Ships Races 2017. Na zaproszenie Ministerstwa Rolnictwa i Polskiej Organizacji Turystycznej osiągnięciami Zagrody Edukacyjnej-Dworek Tradycja w Bełcznej chwali się na targach jej współwłaścicielka, Grażyna Zaremba-Szuba.

Zachodniopomorskie zachęca gości do przyjazdu nie tylko nad Bałtyk, ale i na pojezierza coraz lepszymi obiektami wypoczynkowo-rekreacyjnymi, możliwością uprawiania aktywnej turystyki, atrakcjami przyrodniczymi i kulturowymi. A także ...piernikami, których będą pokazy lepienia.

Krajem partnerski ITB Berlin 2017 jest Botswana. Międzynarodowa Giełda Turystyczna trwa do 12 marca. W sobotę i niedzielę będzie ogólnie dostępna. Bilet dzienny kosztuje 15 euro w kasie (12 € kupiony online, w biletomatach BVG na stacjach metra lub kasach S-Bahn).

(mag)

Na zdjęciu: Nasz region podczas ITB zaprasza m.in. na szlaki kajakowe.

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi