wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Zamachy bombowe w Bagdadzie

Zamachy bombowe w Bagdadzie (akt. 2)

Zamachy bombowe w Bagdadzie
Data publikacji: 2016-07-03 10:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1974 142708

Co najmniej 213 osób zginęło w niedzielnym zamachu samobójczym w Bagdadzie, do którego przyznała się ekstremistyczna sunnicka organizacja Państwo Islamskie (IS) - poinformowały w poniedziałek irackie władze.

Zamachowiec samobójca wysadził w powietrze samochód wyładowany ładunkami wybuchowymi w dzielnicy handlowej Karrada, zamieszkanej głównie przez szyitów.

(PAP)

***

Wcześniejsza informacja

Co najmniej do 119 wzrosła liczba osób, które zginęły w niedzielę na skutek wybuchu samochodu pułapki w handlowej dzielnicy Bagdadu; rannych zostało blisko 190 osób - wynika z najnowszego bilansu ofiar przedstawionego przez irackie służby bezpieczeństwa.

Agencja AP informuje z kolei, powołując się na przedstawicieli władz Iraku, że w ataku tym zginęło 115 osób, a 187 odniosło obrażenia.

Poprzedni bilans mówił o 78 ofiarach zamachu i 160 rannych.

Do eksplozji samochodu pułapki doszło w niedzielę rano w centrum stolicy Iraku. Odpowiedzialność za zamach w dzielnicy Karada wzięła na siebie dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS). W chwili eksplozji na ulicach było dużo ludzi - podkreśla agencja Associated Press.

Do drugiego tego dnia zamachu bombowego doszło w zachodniej części miasta. Zginęło w nim co najmniej pięć osób, a 16 zostało rannych.

Do zamachów doszło w trakcie ramadanu, świętego miesiąca muzułmanów.

Niedawno siły irackie odbiły z rąk dżihadystów IS ważne miasto Faludża.

Biały Dom potępił ataki w Bagdadzie, podkreślając w wydanym oświadczeniu, że tylko wzmocnią one determinację Stanów Zjednoczonych w walce z IS. "Pozostajemy zjednoczeni z narodem i rządem Iraku we wspólnych wysiłkach mających na celu zniszczenie IS" - czytamy w komunikacie.

(PAP)

***

Wcześniejsza informacja

Irackie władze poinformowały, że liczba ofiar śmiertelnych zamachu bombowego w centrum Bagdadu wzrosła do 78. W wyniku eksplozji samochodu pułapki rannych zostało 160 ludzi. W drugim zamachu bombowym w Bagdadzie zginęło 5 osób.

Do eksplozji samochodu pułapki doszło w niedzielę rano w centrum stolicy Iraku. Odpowiedzialność za zamach w dzielnicy handlowej Karada wzięło na siebie dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS). W chwili eksplozji na ulicach było dużo ludzi - podkreśla agencja Associated Press.

Do drugiego zamachu bombowego doszło na zachodzie Bagdadu. Zginęło tam 5 osób, a 16 zostało rannych.

Bilans ofiar został potwierdzony przez policję i służby medyczne Iraku. Do zamachów doszło w trakcie ramadanu, świętego miesiąca muzułmanów.

Niedawno siły irackie odbiły z rąk dżihadystów miasto Faludża.

(PAP)

Fot. PAP/EPA/ALI ABBAS 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi