czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Świat > Zamachowiec odmówił składania zeznań

Zamachowiec odmówił składania zeznań

Zamachowiec odmówił składania zeznań
Data publikacji: 2016-05-20 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1014 134580

Salah Abdeslam, jedyny żyjący członek grupy dżihadystów z Państwa Islamskiego odpowiedzialnej za listopadowe zamachy w Paryżu, odmówił w piątek (20 maja) odpowiedzi na pytania sędziego śledczego podczas pierwszego we Francji przesłuchania - podaje agencja AFP.

- Abdeslam już na wstępie odwołał się do swojego prawa do zachowania milczenia i odmówił odpowiedzi na pytania - poinformowała prokuratura, dodając, że oskarżony nie podał powodów swojej decyzji.

Abdeslam - 26-letni, urodzony w Belgii, francuski obywatel marokańskiego pochodzenia - jest podejrzany o udział w przeprowadzeniu zamachów w Paryżu, w których zginęło 130 osób. Postawiono mu zarzuty zabójstwa o charakterze terrorystycznym, porwań i posiadania broni oraz ładunków wybuchowych.

Jak tłumaczył jeden z adwokatów Abdeslama Frank Berton, jego klient "dziś nie chciał się wypowiadać, ale zrobi to później. (...) Chciał skorzystać z prawa do zachowania milczenia, trzeba dać mu czas". Jednak zdaniem prokuratury oskarżony w żaden sposób nie zadeklarował, że w przyszłości będzie rozmawiał ze śledczymi, chociaż wcześniej jego obrońca mówił, że oskarżony chce rozmawiać ze śledczymi i wytłumaczyć im, jak doszło do jego radykalizacji.

- To skandaliczna postawa. Zarówno Salah Abdeslam, jak i jego doradcy, wciąż manipulują opinią publiczną - ocenił oskarżyciel Olivier Morice. (pap)

 

Fot. EPA/ETIENNE LAURENT

Komentarze

Nigdy w zyciu...
Czytaj dzisiaj tj. 21/5 na www.niezalezna.pl... jak rzekomo 2-ch Syryjczykow zranilo specjalnie przygotowanym sygnetem Polaka ! I my tego typu Afrykanskie Multi-Kulti mamy PO-przyjmowac na stale do Polski ? Moim zdaniem... NIGDY W ZYCIU !!
2016-05-21 11:02:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi