poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Świat > Zamach bombowy w Stambule

Zamach bombowy w Stambule

Zamach bombowy w Stambule
Data publikacji: 2016-06-07 13:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 541 138160

Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan wskazał we wtorek (7 czerwca) bojowników Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) jako odpowiedzialnych za zamach bombowy, w którym w historycznej dzielnicy Stambułu zginęło 11 osób. Zapowiedział walkę z terrorystami "do końca".

Jedenaście osób zginęło, a 36 odniosło obrażenia w wybuchu samochodu pułapki niedaleko stambulskiego Starego Miasta. Atak, którego sprawcy na razie nie są znani, był według miejscowych władz wymierzony w pojazdy z policjantami. Polskie MSZ podało, że na razie brak informacji, by wśród rannych i ofiar śmiertelnych byli obywatele naszego kraju.

– To nie nowość, że organizacja terrorystyczna (określenie na PKK) organizuje swoje ataki w miastach tureckich – powiedział Erdogan dziennikarzom na koniec wizyty w szpitalu, gdzie odwiedził rannych. – Nasza walka z terroryzmem będzie kontynuowana do końca, do zniszczenia.

Oświadczył, że "takiego ataku nie da się wybaczyć" i zapewnił, że zostały podjęte wszelkie niezbędne kroki, ponieważ "musimy być gotowi na każdy ewentualny" akt terroru.

W Turcji od wielu miesięcy obowiązuje stan podwyższonego pogotowia w związku z serią ataków przypisywanych Państwu Islamskiemu (IS) lub wiązanych ze wznowieniem konfliktu kurdyjskiego. Operacje tureckiej armii w wielu miastach południowo-wschodniej Turcji, zamieszkanej głównie przez ludność kurdyjską, spowodował exodus mieszkańców. (pap)

Fot. EPA/SEDAT SUNA 

Komentarze

PO 1945 - ym...
My tez przez 45 lat mielismy w Polsce - Zjednoczona Partie Robotnicza, ktora wykierowala i wysterowala Nas prosto do rowu i do tego jeszcze w czerwone maliny...!!
2016-06-08 11:39:22
Resztki... PO ich Pracy...
A ta Partia Pracujacych Kurdystanu (PKK) to Organizacja Komunistyczna czy PO-stkomunistyczna...??
2016-06-08 00:47:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi