wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Świat > Zabiło ich wino

Zabiło ich wino

Zabiło ich wino
Data publikacji: 2015-12-14 20:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:54
Wywietleń: 2433 55781

Co najmniej 19 osób zmarło w ostatnich tygodniach, a 172 zachorowały po wypiciu skażonego wina ryżowego na północnym wschodzie Kambodży - ogłosiło ministerstwo zdrowia w Phnom Penh. Na razie nikogo nie zatrzymano w związku z falą zatruć.

- Badania laboratoryjne wykazały, że zgony były spowodowane zbyt wysokim poziomem metanolu w winie - oświadczyła rzeczniczka resort Ly Sovann.

Władze prowincji Kratie, której mieszkańcy zaczęli chorować 19 listopada po wypiciu alkoholu, nakazały wszystkim producentom i sprzedawcom wina ryżowego zamknięcie sklepów.

Minister zdrowia Mam Bunheng powiedział, że Kambodżanie nie powinni pić wina ryżowego wyprodukowanego bez zgody władz. Resort zapewnił, że wraz ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa żywności w kraju. W 2010 roku 17 Kambodżan zmarło w prowincji Kampong Cham w środkowej części kraju po wypiciu wina ryżowego z butelki po środku chwastobójczym.

Masowe zatrucia pokarmowe nie są rzadkością w Kambodży, gdzie wiele do życzenia pozostawiają warunki sanitarne, zwłaszcza na terenach wiejskich. Pod koniec 2014 roku ponad 280 osób zatruło się po zjedzeniu makaronu na przyjęciu weselnym. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej