sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Zabici za czary

Zabici za czary

Data publikacji: 2015-07-16 17:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 451 4247

Delhi. Dziewięć osób zostało zatrzymanych we wschodnich Indiach za zamordowanie sześciu członków rodziny, którą oprawcy oskarżali o uprawianie czarów i sprowadzenie chorób na dzieci w wiosce w stanie Orissa - podała indyjska policja.

Napastnicy wdarli się do domu ośmioosobowej rodziny i zaatakowali ją siekierami. Dwoje dzieci przeżyło, obecnie przebywają w szpitalu. Według dyrektora generalnego policji w stanie Orissa, Sanjeeva Marika, dwoje z dziewięciu zatrzymanych to krewni ofiar. Obwiniali oni zamordowanych o wywołanie fali chorób wśród niemowląt. Marik nazwał tę zbrodnię haniebnym czynem, podkreślił, że oskarżenia wobec zamordowanych były nieprawdziwe i że ci, którzy rzucają takie oskarżenia, mają często ukryte motywy. Dodał, że wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty morderstwa.

Takie zbrodnie nie są w Indiach rzadkością, szczególnie w społecznościach plemiennych. W zeszłym tygodniu również w stanie Orissa policja znalazła szczątki mężczyzny, który został pobity na śmierć i spalony przez tłum z powodu oskarżeń o czary. W 2013 roku takich przypadków było 160. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi