czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Wzmacniać szacunek do Polaków

Wzmacniać szacunek do Polaków

Wzmacniać szacunek do Polaków
Data publikacji: 2015-09-15 20:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:36
Wywietleń: 970 20743

Polski prezydent Andrzej Duda spotkał się we wtorek w Londynie z premierem Davidem Cameronem. Ocenił, że kraje mają "szerokie pole do współpracy". Podczas swojej dwudniowej wizyty w Wielkiej Brytanii Duda uczcił 75. rocznicę Bitwy o Anglię i rozmawiał z Polonią o powrocie rodaków do kraju.

Prezydent powiedział, że z Cameronem rozmawiał także o uchodźcach, sprawach europejskich, bezpieczeństwie militarnym i energetycznym.

- Premier zgodził się ze mną, że konieczny jest rozwój infrastruktury NATO, w Europie Środkowo-Wschodniej także, czyli wzmacnianie wschodniej flanki Sojuszu - powiedział. Jak relacjonował prezydent, premier Cameron stwierdził, że bardzo szanuje Polaków, którzy pracują w Wielkiej Brytanii, za ich pracowitość.

- Prosiłem, żeby wzmacniać w społeczeństwie brytyjskim szacunek do Polaków. Tutaj cały czas pamięta się o tych wielkich zasługach polskich żołnierzy – dodał Andrzej Duda. Przypomniał, że w Londynie obchodzono we wtorek 75. rocznicę Bitwy o Anglię.Tego dnia wręczył także uczestniczkom Powstania Warszawskiego mieszkającym w Wielkiej Brytanii awanse na wyższe stopnie oficerskie.

Odnosząc się do polskich imigrantów prezydent mówił:

- Nie mam odwagi powiedzieć: "Wracajcie do kraju". Konieczny jest cały szereg działań, które spowodują, że ludzie wrócą i nie będą rozczarowani, nie powiedzą, że ten człowiek nas okłamał. Pytanie jest proste: czy jest więcej miejsc pracy w ich miejscowościach, czy szanse są większe, czy łatwiej prowadzić działalność gospodarczą, czy obciążenia są mniejsze. Ja tych zmian nie widzę - podkreślił, wymieniając pomysły na poprawę sytuacji m.in. rozwiązania podatkowe. (pap)

Więcej w e-wydaniu i środowym "Kurierze" z dnia 16 września 2015 r.

Na zdjęciu: Andrzej Duda i David Cameron podczas powitania, przed spotkaniem w rezydencji premiera w Londynie

Fot. PAP/Jacek Turczyk

Komentarze

Jak Nas widza... tak pozniej o Nas mowia i pisza...! !
By Anglicy zwiekszyli szacunek do Polakow w Angli. to w minimum 80 % musza na to zapracowac sobie...sami - przebywajacy tam Polacy ! !
2015-09-16 10:24:38
.R.I.P.
Wypowiedź prezydenta Dudy jest jak najbardziej prawdziwa i realna .Jeżeli chodzi o tych zniesmaczonych wypowiedzią to był i jest to szok dla Kopacz ,Petru ,Olejnik i Frasyniuka powiem jedno wasze dotychczasowe życie i w czym żyliście to fałsz ,obłuda i zakłamanie taki wizerunek bardzo wam odpowiadał myśleliście , że Polacy tego kraju to idioci nic nie rozumiejący otóż nie jest inaczej to Polacy was mieli i mają za idiotów . To wy po 4 czerwca 1989 nasraliście do tego polskiego gniazda i to przez wasz smród i fetor tak zalatywało , że Polacy wyjechali z tego marazmu i beznadziei na nic się zdało twierdzenie zielona wyspa sam autor tej wypowiedzi ukradł połowę finansów z OFE a później jak szczur uciekł z tego tonącego statku dobrze i prawdziwe powiedziała uczennica wtedy siedemnastolatka kim i czym jest .Brawo prezydencie tak trzymać .
2015-09-15 19:37:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny