sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Wybuch w londyńskim metrze

Wybuch w londyńskim metrze

Wybuch w londyńskim metrze
Data publikacji: 2017-09-15 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-16 23:12
Wywietleń: 952 292360

Na stacji londyńskiego metra Parsons Green doszło w piątek (15 września) do wybuchu, w wyniku którego obrażenia odniosło kilkanaście osób. Według policji zdarzenie było "incydentem o charakterze terrorystycznym". Prowadzenie śledztwa przekazano jednostce antyterrorystycznej.

Policja odmówiła spekulacji na temat szczegółów wydarzenia. Pogotowie ratunkowe poinformowało, że lekko rannych jest 18 osób i nie ma zagrożenia życia żadnego z poszkodowanych. Brytyjskie media informowały o rannych z poparzeniami twarzy. Część osób miała także odnieść obrażenia w wyniku chaotycznej ewakuacji.

Telewizja Sky News przekazała, że pobliski szpital św. Marii niedaleko dworca kolejowego Paddington został postawiony w stan wysokiej gotowości. Właśnie tam skierowano poszkodowanych w eksplozji.

W związku ze zdarzeniem kancelaria brytyjskiej premier Theresy May poinformowała, że szefowa rządu jest "na bieżąco informowana" o postępach w śledztwie. 

– Myślami jestem z poszkodowanymi na Parsons Green oraz ze służbami ratunkowymi, które z odwagą reagują na ten domniemany incydent terrorystyczny – napisała May na Twitterze.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan "stanowczo potępił osoby, które próbują stosować terror", wyrządzić krzywdę mieszkańcom i "zniszczyć to, w jaki sposób żyją".

– Londyn wielokrotnie udowadniał, że nie da się zastraszyć i pokonać terroryzmowi – dodał w oświadczeniu. 

* * *

Według niepotwierdzonych informacji do wybuchu doszło w białym pojemniku przypominającym plastikowe wiadro, który był przewożony w jednym z wagonów metra. Na zdjęciach opublikowanych przez świadków w mediach społecznościowych widać kable wystające z torby, w którą zawinięty był pojemnik. Jak podała telewizja Sky News, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa, śledczy odkryli, że ładunek nie został zdetonowany w całości.

(pap)

Fot. EPA/ANDY RAIN

Komentarze

mają za swoje
chcieli brexitu to mają teraz jego skutki
2017-09-16 22:27:15
Krotka wzrocznosc
Jak se Chusto-Brodato-Wasatymi "Po-scielili"... to tak teraz maja ! A to dopiero po-czatki... !!
2017-09-16 21:14:53
Do...nic to
Wlasnie i wychodzenie z Uni, jest jednym ze S-po-so-bow... na Bezpieczenstwo GB i Anglikow - przed tym Terrorystycznym Is-lamem ! I pytanie: Kto nastepny... oraz kiedy przyjdzie czas i na Polexit ??
2017-09-16 01:02:35
nic to
ale Majowa woli zajmować się wychodzeniem z Unii niż bezpieczeństwem własnych obywateli
2017-09-15 15:01:13
h
I co tam, makrela z makaronem nadal uważa, że trzeba sprowadzać terrorystów do Europy.
2017-09-15 14:04:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi