sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Wybuch przed komisariatem w południowej Szwecji

Wybuch przed komisariatem w południowej Szwecji

Wybuch przed komisariatem w południowej Szwecji
Data publikacji: 2017-10-18 14:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-19 11:14
Wywietleń: 685 297174

Wybuch "o znacznej sile", do jakiego doszło w nocy z wtorku na środę przed wejściem do komisariatu policji w Helsingborgu na południu Szwecji, to próba zastraszenia nas w związku z walką z przestępczością - oświadczyła w środę lokalna policja.

- To była detonacja o znacznej sile - przyznał szef policji w Helsingborgu Sven Holgersson.

Całkowicie zniszczona została klatka schodowa z kuloodpornymi szybami; naruszona jest konstrukcja komisariatu, co spowodowało konieczność ewakuacji. Nikt nie odniósł obrażeń.

- Narażamy się, ścigając groźnych przestępców. Nasza praca wpływa na ich dochody oraz plany, ale nie cofniemy się - oświadczył Holgersson.

Jak podała lokalna policja, na miejscu wciąż prowadzone są czynności operacyjne. Przeprowadzono kilka przesłuchań. Nikt nie ma jednak statusu podejrzanego.

W związku z wydarzeniami w Helsingborgu w regionie Skanii wzmocniono ochronę kluczowych budynków. Policjanci uzbrojeni w broń automatyczną pojawili się m.in. przed budynkami sądów oraz prokuratury w Malmoe.

Szef szwedzkiej policji Dan Eliasson wybuch przed komisariatem w Helsingborgu nazwał "atakiem na społeczeństwo" i obiecał wsparcie ze strony komendy głównej policji.

Z kolei premier Szwecji Stefan Loefven po raz kolejny zapowiedział zwiększenie środków na walkę z przestępczością oraz zaostrzenie kar.

W listopadzie 2014 roku do niegroźnego wybuchu doszło przed wejściem do sądu w Malmoe. W czerwcu br. szwedzka policja trzy części Helsingborga - Dalhem, Drottninghoeg oraz Fredriksberg - uznała za "rejony ryzykowne" z uwagi na obecność gangów przestępczych oraz występowanie problemów społecznych.

Ze Sztokholmu Daniel Zysk (PAP)

Fot. EPA/JOHAN NILSSON/TT SWEDEN

Komentarze

Afryka... w Europie
A ilu Abdullahow i Mohammedow... jest w tych ganagach przestepczych - WIEKSZOSC ! A wiec, jak sobie poscielili... to tak teraz maja !!
2017-10-19 11:14:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi