poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Winiety elektroniczne

Winiety elektroniczne

Winiety elektroniczne
Data publikacji: 2015-12-28 18:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1380 75195

Od 1 stycznia 2016 roku na Słowacji wprowadzone zostaną winiety elektroniczne, które zastąpią te naklejane na przednią szybę samochodu. Można je już kupować, a ich ceny są takie jak dotąd.

Winiety elektroniczne można już kupować na wybranych stacjach paliw na Słowacji, w punktach sprzedaży i samoobsługowych automatach na przejściach granicznych, poprzez stronę internetową www.eznamka.sk, albo za pomocą smartfona lub tabletu przez aplikację mobilną „eznamka”.

Strona www.eznamka.sk opracowana została w 6 wersjach językowych, w tym także po polsku. Znajdują się na niej także aktualne mapy płatnych odcinków dróg na Słowacji. Nabycie e-winiety przez internet jest bardzo proste. Przy zakupie trzeba wprowadzić: numer rejestracyjny pojazdu, kraj, w którym zarejestrowany jest samochód oraz podać dane karty płatniczej. Jeżeli chce się otrzymać potwierdzenie transakcji, trzeba wpisać także adres e-mail.

Wysokość opłat za przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu na Słowacji w 2016 roku dla pojazdów do 3,5 tony będzie taka sama jak w latach minionych. Najkrótsza (10-dniowa) e-winieta kosztuje 10 euro, miesięczna - 14 €, a roczna 50 €. (mag)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi