czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Świat > Werbalny amok Schulza

Werbalny amok Schulza

Werbalny amok Schulza
Data publikacji: 2016-01-11 19:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 96 94848

Niemiecki eurodeputowany Alexander hrabia Lambsdorff zarzucił w poniedziałek przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego Martinowi Schulzowi, że komentując wydarzenia polityczne w Polsce popadł w "werbalny amok".

- Nie jest słuszne, gdy kraj potępia się hurtowo i stawia na jednym poziomie z Rosją Putina - powiedział należący do liberalnej Partii Wolnych Demokratów (FDP) polityk publicznemu radiu Deutschlandfunk.  Jak zaznaczył Lambsdorff, tego rodzaju sformułowania wzmacniają w Polsce nastroje antyniemieckie i antyeuropejskie.  (pap)

Na zdj. ambasador Niemiec w RP Rolf Nikel i minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski po spotkaniu w MSZ w Warszawie. Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski wezwał niemieckiego ambasadora w związku "z antypolskimi wypowiedziami polityków niemieckich" w mediach.

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Więcej we wtorkowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”

Komentarze

Wawrzek
Polska powinna wymóc na Niemczech podłączenie Gazociągu Północnego -Odnogą do Świnoujścia- to rozwiązałoby wiele problemów w tym z jakością gazu. Wspieranie na siłę banderyzmu jest dla Polski szkodliwe podobnie jak wywoływanie "narodu śląskiego" przez Ukraińca Gorzelika a przed odbudową nie zniszczonego nawet przez Hitlera Serbo-Łużyczan. Tworzenie nowych buforowych państw tym razem od Zachodu jest błędem jak utworzenie tych na Wschodzie kosztem Polski
2016-01-12 10:33:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi