niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Świat > W karnawale ciężarówki nie wjadą do śródmieścia

W karnawale ciężarówki nie wjadą do śródmieścia

W karnawale ciężarówki nie wjadą do śródmieścia
Data publikacji: 2017-02-07 14:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 1148 212050

Władze Kolonii wydały w dniach stanowiących punkt kulminacyjny karnawału zakaz wjazdu do śródmieścia ciężarówkom o tonażu przekraczającym 7,5 ton – poinformowało radio Deutschlandfunk. Zakaz ma obowiązywać m.in. w Różowy Poniedziałek 27 lutego.

Ciężarówki nie wjadą do śródmieścia Kolonii także w niedzielę 26 lutego. Decyzję podjęto na wniosek przedstawicieli władz miasta i policji, aby zapewnić uczestnikom karnawałowych zabaw bezpieczeństwo i zapobiec ewentualnemu zamachowi.

W połowie grudnia w Berlinie islamski terrorysta, zabijając polskiego kierowcę, porwał 40-tonowego TIR-a i wjechał nim w uczestników jarmarku bożonarodzeniowego. Łącznie z kierowcą zginęło 12 osób, a rannych było ponad 50. Wcześniej we francuskiej Nicei w podobnym zamachu zginęło ponad 80 osób.

Koniec karnawału obchodzony jest w Nadrenii w zachodniej części Niemiec wyjątkowo hucznie. W Różowy Poniedziałek (Rosenmontag) na ulice Kolonii, Duesseldorfu czy Moguncji wychodzą setki tysiące w większości poprzebieranych osób. Przez miasta przechodzą barwne pochody. Ich uczestnicy rozdają przechodniom słodycze.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

Teraz to juz..."Musztarda PO Obiedzie"
Hmm... najpierw Niemcy PO-wpuszczali Ich w samym roku 2015-ym bez wiekszej kontroli... PO-nad 1 100 000 sztuk a teraz probuja walczyc z Nimi... jak z "Afrykanskimi Wiatrakami" ! Ciekawe, PO ostatniej Wizycie w Warszawie, na ilu... "namowila" Pani Angela, Pania Beate... tym bardziej ze juz mowia Sobie po Imieniu !!
2017-02-07 23:09:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi