niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > W Hanowerze pokazujemy oblicze innowacyjnej Polski

W Hanowerze pokazujemy oblicze innowacyjnej Polski [FILM]

W Hanowerze pokazujemy oblicze innowacyjnej Polski
Data publikacji: 2017-04-25 20:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 836 246022

W Hanowerze pokazujemy oblicze Polski młodej, dynamicznej, kreatywnej, bardzo nowoczesnej i bardzo innowacyjnej – tak udział w Polski w targach przemysłowych Hannover Messe 2017 ocenił w rozmowie z PAP wicepremier Jarosław Gowin. 

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe 2017 odbywają się w Hanowerze (Niemcy) między 24 a 28 kwietnia. Prezentują się tam polskie firmy i jednostki naukowe. W tym roku Polska jest partnerem targów i promuje się hasłem: "Smart means Poland".

– Myślę, że od wczoraj nasi niemieccy partnerzy, ale także zwiedzający targi naukowcy, przedsiębiorcy z całego świata, widzą nowe oblicze Polski – oblicze Polski młodej, dynamicznej, kreatywnej, bardzo nowoczesnej i bardzo innowacyjnej. Zwłaszcza jeżeli chodzi o dorobek młodych polskich naukowców i przedsiębiorców, jesteśmy w ścisłej czołówce świata – powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Zwrócił uwagę, że w Hanowerze po raz pierwszy Polska prezentuje nie tylko dorobek polskich firm, i polskiego biznesu, ale i swój dorobek naukowy. Dodał, że jednym z celów obecności polskich naukowców jest znalezienie partnerów biznesowych. 

 

Polska ma w Hanowerze dwa stoiska. Polskie stoisko narodowe jest największym stoiskiem na targach: na ponad 1200 m2 prezentowanych jest tam szereg nowatorskich technologii i produktów stworzonych przez polskie firmy i jednostki naukowe. Poza tym polskie innowacje prezentowane są na organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stoisku SciTech Poland poświęconym polskiej nauce. Tam, na ponad 400 m2 goście i uczestnicy targów mogą poznać najciekawsze wynalazki z polskich uczelni, instytutów badawczych oraz nowatorskie rozwiązania stworzone przez polskich studentów. Strefa SciTech Poland jest komplementarna ze zlokalizowaną w pawilonie narodowym strefą Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), gdzie prezentowanych jest 10 technologii.

(pap)

Film: PAP

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską