piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Świat > W Hanowerze pokazujemy oblicze innowacyjnej Polski

W Hanowerze pokazujemy oblicze innowacyjnej Polski [FILM]

W Hanowerze pokazujemy oblicze innowacyjnej Polski
Data publikacji: 2017-04-25 20:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 779 246022

W Hanowerze pokazujemy oblicze Polski młodej, dynamicznej, kreatywnej, bardzo nowoczesnej i bardzo innowacyjnej – tak udział w Polski w targach przemysłowych Hannover Messe 2017 ocenił w rozmowie z PAP wicepremier Jarosław Gowin. 

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe 2017 odbywają się w Hanowerze (Niemcy) między 24 a 28 kwietnia. Prezentują się tam polskie firmy i jednostki naukowe. W tym roku Polska jest partnerem targów i promuje się hasłem: "Smart means Poland".

– Myślę, że od wczoraj nasi niemieccy partnerzy, ale także zwiedzający targi naukowcy, przedsiębiorcy z całego świata, widzą nowe oblicze Polski – oblicze Polski młodej, dynamicznej, kreatywnej, bardzo nowoczesnej i bardzo innowacyjnej. Zwłaszcza jeżeli chodzi o dorobek młodych polskich naukowców i przedsiębiorców, jesteśmy w ścisłej czołówce świata – powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Zwrócił uwagę, że w Hanowerze po raz pierwszy Polska prezentuje nie tylko dorobek polskich firm, i polskiego biznesu, ale i swój dorobek naukowy. Dodał, że jednym z celów obecności polskich naukowców jest znalezienie partnerów biznesowych. 

 

Polska ma w Hanowerze dwa stoiska. Polskie stoisko narodowe jest największym stoiskiem na targach: na ponad 1200 m2 prezentowanych jest tam szereg nowatorskich technologii i produktów stworzonych przez polskie firmy i jednostki naukowe. Poza tym polskie innowacje prezentowane są na organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stoisku SciTech Poland poświęconym polskiej nauce. Tam, na ponad 400 m2 goście i uczestnicy targów mogą poznać najciekawsze wynalazki z polskich uczelni, instytutów badawczych oraz nowatorskie rozwiązania stworzone przez polskich studentów. Strefa SciTech Poland jest komplementarna ze zlokalizowaną w pawilonie narodowym strefą Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), gdzie prezentowanych jest 10 technologii.

(pap)

Film: PAP

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi