poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Świat > W gruzach hotelu znaleziono żywe osoby

W gruzach hotelu znaleziono żywe osoby (akt. 1)

W gruzach hotelu znaleziono żywe osoby
Data publikacji: 2017-01-20 14:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 1069 204551

Troje dzieci wydobyli w piątek włoscy ratownicy spod gruzów hotelu w Abruzji, na który dwa dni wcześniej zeszła lawina po trzęsieniu ziemi - podała Ansa, powołując się na ekipy strażaków pracujące w miejscu katastrofy.

Parę godzin wcześniej udało się uratować kilkuletniego chłopca. Tym samym z rumowiska hotelu Rigopiano wydobyto czworo żywych dzieci.

 Według informacji ekip ratunkowych zejście lawiny przeżyło łącznie 10 osób. Ponad 20 jest zaginionych. (PAP)

***

Wcześniejsza informacja

W gruzach zniszczonego w środę wieczorem przez lawinę hotelu w Abruzji strażacy znaleźli osiem żywych osób, a część z nich już wydobyto - podały włoskie media. Ratownicy nawiązali kontakt z uwięzionymi pod rumowiskiem ludźmi po godz. 11 w piątek (21 stycznia).

Osoby te znajdowały się pod stropem budynku. Telewizja RAI News 24 poinformowała, powołując się na ekipy ratunkowe, że osoby te są bardzo wyczerpane, ale są w stanie rozmawiać. Według mediów wśród ocalałych jest trzech mężczyzn, dwie kobiety i dziewczynka. Po ocalonych wyruszyły helikoptery, które zabiorą ich do szpitala.

Na miejscu katastrofy pracuje 135 ratowników - strażaków i drużyn górskiego pogotowia ratunkowego. W drodze do hotelu jest ciężki sprzęt, który zostanie użyty do usunięcia warstw śniegu i rumowiska skał oraz drzew, jakie runęły na trzypiętrowy budynek.

* * *

Lawina runęła w środę na czterogwiazdkowy górski hotel Rigopiano po serii silnych wstrząsów sejsmicznych w środkowych Włoszech. Podany wcześniej w piątek bilans zejścia lawiny na hotelowy kompleks to cztery ofiary śmiertelne i 25 osób zaginionych. W rejonie poszukiwań utrzymuje się zagrożenie lawinowe.

(pap)

Fot. EPA/ITALIAN FIRE DEPARTMENT

Komentarze

Myslenie ma przyszlosc...
Dlatego na przyszlosc... dla wiekszego BRZPIECZENSTWA, nie powinno sie kwaterowac Turystow, tam gdzie zagrazaja obsunieciem sie... Wielkie i Ciezkie Lawiny !! Podobnie jak Statki i promy Pasazerskie, nie powinny wychodzic w Morze - gdy zanosi sie na Wielki Sztorm !!
2017-01-21 01:14:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi