niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Świat > Volkswageny pod lupą

Volkswageny pod lupą

Volkswageny pod lupą
Data publikacji: 2015-09-25 10:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:36
Wywietleń: 785 23651

Komisja Europejska zwraca się do krajów UE o przeprowadzenie u siebie dochodzeń, mających ustalić skalę manipulowania pomiarami emisji spalin w samochodach. To konsekwencja afery wokół praktyk koncernu Volkswagen, który przyznał się do takich manipulacji.

- Zachęcamy wszystkie kraje członkowskie UE do przeprowadzenia dochodzeń na szczeblu krajowym. Musimy mieć pełny obraz, czy i ile pojazdów w UE zostało wyposażonych w niewłaściwe urządzenia, które są zakazane przepisami unijnymi - powiedziała rzeczniczka KE ds. rynku wewnętrznego i przemysłu Lucia Caudet.

Volkswagen przyznał, że w 11 milionach jego samochodów z silnikami dieslowskimi instalował specjalne oprogramowanie, potrafiące ustalić, że prowadzony jest pomiar emisji spalin i przestawić silnik na szczególnie oszczędny tryb pracy, gwarantujący nieprzekraczanie norm regulujących zawartość szkodliwych substancji w spalinach. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska zarzuciła koncernowi, że w normalnych warunkach emisja spalin w jego pojazdach z konkretnym, popularnym modelem silnika dieslowskiego, wielokrotnie przekracza normy USA.

Niemiecki minister transportu Alexander Dobrindt potwierdził, że Volkswagen przyznał, iż pomiarami emisji spalin manipulowano również w przypadku samochodów sprzedawanych na rynkach europejskich. Informacje te Dobrindt otrzymał od komisji śledczej, którą powołał w związku ze skandalem. Odbił się on echem na całym świecie. W mediach pojawiły się już określenia Dieselgate i Dieselschwindel. (pap)

 

Czytaj także: Echa skandalu: Dymisja szefa Volkswagena

Komentarze

W imie ochrony srodowiska...,
A najlepiej byc moze bedzie, zaczac "OD NOWA"...tj wycofac z eksploatacji wszystkie pojazdy na calym Swiecie... tj. pojazdy ktore zanieczyszczaja powietrze i srodowiska oraz zwiekszaja z roku na rok... roznego rodzju tak choroby raka jak i drog oddechowych - u Ludzi, w Naturze i u Zwierzat ! !
2015-09-25 10:07:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi