poniedziałek, 25 września 2017.
Strona główna > Świat > Volkswagen wyrówna niedobory podatkowe

Volkswagen wyrówna niedobory podatkowe

Volkswagen wyrówna niedobory podatkowe
Data publikacji: 2015-11-09 12:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:35
Wywietleń: 837 36265

Koncern Volkswagen oświadczył, że wyrówna ewentualne niedobory podatkowe swych klientów, którzy padli ofiarą afery z manipulowaniem pomiarami emisji dwutlenku węgla w sprzedawanych im samochodach.

Uwikłany już w skandal z manipulowaniem pomiarami emisji tlenków azotu w swych samochodach niemiecki koncern poinformował w ubiegłym tygodniu, że jego wewnętrzna kontrola wykryła także nieprawidłowości dotyczące ustalania poziomu emisji dwutlenku węgla. Według dotychczasowych ustaleń może to dotyczyć około 800 tys. pojazdów. Wysokość podatku drogowego dla samochodów wyprodukowanych po 1 lipca 2009 roku jest w Niemczech uzależniona również od ilości emitowanego przez nie dwutlenku węgla. Obecnie może się okazać, że wskutek manipulowania pomiarami spalin stawki podatku dla pojazdów koncernu Volkswagen były faktycznie zaniżane.

"Koncern Volkswagen zapewni, że ewentualne niedobory podatkowe zostaną wyrównane" - napisał szef koncernu Matthias Mueller w udostępnionym agencji dpa liście do ministrów finansów państw Unii Europejskiej. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi