czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Świat > Ukraina pomoże Polsce

Ukraina pomoże Polsce

Ukraina pomoże Polsce
Data publikacji: 2015-08-24 19:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 752 12635

Ukraiński państwowy operator energetyczny Ukrenergo oświadczył wczoraj, że gotów jest pomóc Polsce w pokryciu deficytu prądu. Wcześniej wsparcie dla Polski w tej sprawie deklarował premier Arsenij Jaceniuk.

„Specjaliści Ukrenergo gotowi są zapewnić stały i rzetelny transport energii elektrycznej do bratniego kraju” – ogłosiła spółka, podkreślając jednocześnie, że priorytetem w jej działalności są dostawy prądu dla użytkowników w granicach Ukrainy.

Ukraińska firma poinformowała, że ukraiński rząd pozytywnie odpowiedział na prośbę o pomoc w uzupełnieniu deficytu energii, z którą zwrócił się polski operator PSE S.A. Ukrenergo wyjaśniła, że Polska i Ukraina połączone są linią energetyczną o mocy 220 kW, która prowadzi z elektrowni w Dobrotworze w obwodzie lwowskim do Zamościa. (pap)

 Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

A moze to kolejna "sztuka" pod nazwa - Zemsta Nietoperza...??
Jak by nie patrzyl... PO-stkomuna PO-stepuje PO-dobnie, jak jej Babcia Komuna w latach 1945-1989, gdzie braki w dostawie pradu mialy wowczas miejsce minimum raz w tygodniu ! Chyba ze tu chodzi o PO-nowne zwiekszenie przyrostu naturalnego w Polsce, by za 9 miesiecy... moc PO raz kolejny wciagnac wiecej "nowo narodzonych" na nowych Czlonkow w Parti ? Nie mowiac juz o utrudnieniach dla Zakladow Pracy i roznego rodzaju Instytucji... w Epoce nowo wybranego Prezydenta RP ! !
2015-08-19 00:36:21
Dla Prokuratury... "oferta" do rozpatrzenia ! ! !
DUZE - Polskie Podziekowanie dla walczacej i biednej Ukrainy ! A zarazem KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA TO... ze doszlo do takiej negatywnej energetycznej "sytuacji" w Polsce - w roku juz 2015-ym ??
2015-08-18 09:59:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi