sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Ukarany za pomoc migrantom

Ukarany za pomoc migrantom

Ukarany za pomoc migrantom
Data publikacji: 2017-02-13 11:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 231 214817

Rolnik z południa Francji, który pomógł grupie migrantów, został skazany na grzywnę w wysokości 3 tys. euro – informowały w piątek miejscowe media.

Cedric Herrou prowadzi ekologiczne gospodarstwo produkujące oliwki i jajka w jednej z dolin w pobliżu granicy z Włochami. Był sądzony za to, że nie mając niczyjej zgody, pomógł pięćdziesięciu Erytrejczykom zająć nieużywany dom wczasowy w Saint-Dalmas de Tende, około 75 km od Nicei.

Herrou uważa, że jego działanie było przejawem postawy humanitarnej, a nie przestępstwem. W jego ocenie pomoc migrantom jest obywatelskim obowiązkiem.

(pap)

Fot. PAP/EPA

Komentarze

Czytelnik Łukasz
Pomagał migrantom, bo sam wygląda jak jeden z nich. Może to jakiś ich potomek?
2017-02-15 10:23:04
A w roku 2017-ym ... ?
No prosze, Sam PO-kazuje... ze ukrywal tylko 2 razy ? Czyli 2 x 50 = 100 i to byc moze tylko w ostatnich miesiacach roku 2016-go - Kto wie...??
2017-02-14 22:44:32
Kilka pytan...
Czyzby Francja nie miala juz Swoich bezdomnych... ze zaczal pomagac az 50-ciu... z Afrykanskiej Erytreii, ktorych byc moze pozniej i "zatrudnial"... dniami i nocami ? A przebywali Oni we Francji Legalnie... i od jak dawna...??
2017-02-14 11:38:01
Czyli ze, odwrotnie jak w samolocie,
Lub inaczej, obywatelski obowiazek... nie Obywatelom Francji ? A na badania "Psychiatryczne" jeszcze Go nie wyslano ??
2017-02-14 00:23:21
abc
Facet nie ma już swojej ojczyzny, ma za to drugi rok stan wyjątkowy i jeszcze mu mało. Niepojęte. Chyba, że on jest "Francuzem".
2017-02-13 15:59:46
gafa
Józef też z Maryją zajęli nielegalnie stodołę w której narodził się Jezus
2017-02-13 14:17:20
aha
tzn. , że został ukarany za nielegalne zajęcie budynku a nie za pomoc imigrantom ! czyli tytuł artykułu wprowadza w błąd! czy to jest celowe działanie ?
2017-02-13 13:24:41
fr
Dzikie lokatorstwo to przestępstwo, a tym bardziej ułatwianie tego niecnego procederu. A już zwłaszcza w kontekście tych nieproszonych gości.
2017-02-13 12:02:02