piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Uchodźcy są przecież bogaci

Uchodźcy są przecież bogaci

Uchodźcy są przecież bogaci
Data publikacji: 2015-08-04 20:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 1482 7915

Burza krytyki przetoczyła się we wtorek nad głową Theo Franckena, odpowiedzialnego w belgijskim rządzie za politykę azylową, w reakcji na jego wypowiedź, że uchodźcy przybywający do Belgii nie są biedni i mogą wykupić sobie pokój w hotelu.

Tylko w czerwcu o azyl w Belgii zwróciło się ok. 2,3 tys. imigrantów, czyli o jedną trzecią więcej niż zaledwie miesiąc wcześniej. Rząd w Brukseli zaoferował mieszkania dla 2,5 tys. dodatkowych uchodźców. Sekretarz stanu do spraw polityki azylowej Theo Francken, skrajny flamandzki nacjonalista, zapytany o doniesienia o imigrantach zmuszonych do spania na ulicy, bo mieszkania nie były im dość szybko udostępniane, oświadczył, że błędem jest myślenie o nich jako o ludziach biednych.

- Wielu z nich płaci 10 tys. euro, żeby się tu dostać. Naiwnością jest mówienie, że nie mają 50 euro na pokój w hotelu. Myślenie o nich jako o ludziach kompletnie pozbawionych pieniędzy jest karykaturalne - powiedział, co wywołało oburzenie. Organizacje pomocowe twierdzą, że "nie chodzi o to, czy uchodźcy)mają jeszcze jakąś gotówkę, tylko o to, czy rząd udostępnił wystarczające środki na wsparcie tych ludzi". (pap)

 

Na zdjęciu: Uchodźcy z Syrii

Fot. EPA/GEORGI LICOVSKI

 

 

 

Komentarze

Dziwne
Wpuszczasz gościa do swojego domu, a on robi z ciebie swojego niewolnika i źródło utrzymania.
2015-08-05 12:45:08
mnmn
Polska powinna ich przyjąć pod jednym warunkiem, że przejdą na katolicyzm. A jeśli nie, to kęsim.
2015-08-05 09:37:41
Patrzac przyszlosciowo...!
Afryka jest tak WIELKIM KONTYNENTEM, ze cala mala Europa zmiescila by sie w Afryce kilkanascie razy ! A wiec Ci "sprytni uchodzcy"... wyjezdzaja w zlym kierunku (!) ale co maja zrobic, jak Ich Islamska Religia nakazuje Im zalac i rozmnozyc sie po calej Europe ! !
2015-08-05 09:03:25
i ma rację!
a skąd kraje europejskie mają brać coraz większą kasę na utrzymanie obcych? podnosząc podatki mieszkańcom!
2015-08-05 07:57:26
To tylko tak w skrocie...
Czyli na "dzien dobry" w dniu przyjazdu do UE juz jest 3-ka dzieci ! Pozniej jako Muslim dorobi Facet kobicie jeszcze minimum 2-3 dzieci i dostana automatycznie tyle Zasilkow: na utrzymanie , czynsz i inne oplaty....ze Tacie nie bedzie oplacalo sie pracowac, bo w zyciu tyle nie zarobi ! A Muslimska Mama chocby chciala, to tez nie bedzie mogla pracowac, bo zmuszona bedzie zajmowac sie tak duza Islamska Rodzina wg. Ich Muslimskiej tradycji ! Tak ze Spoleczenstwo tego czy innego Unijnego Kraju, ktory przyjmie Afrykanskich uchodzcow, bedzie zmuszone utrzymywac cala 5-8 osobowa Islamska Rodzine tak dlugo... nim dzieci ukoncza 19-20 lat i pojda na swoje... ? A Tata z Mama biorac ze "nie zdazyli" nauczyc sie wystarczajaco dobrze jezyka danego Kraju, beda dalej utrzymywani z pieniedzy Podatnikow, bo nie znajac jezyka danego Kraju, Nikt Ich nie zatrudni...! Az w koncu osiagna wiek emerytalny i przejda automatycznie na emeryture, pomimo ze nigdy w danym Kraju ktory Ich przyjal nie pracowali....OT i BIZNES ! A biedna jeszcze Polska jak na razie... ma przyjac az 2 000 takich Osob ??
2015-08-04 23:03:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny