czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Turyści boją się ataków

Turyści boją się ataków

Turyści boją się ataków
Data publikacji: 2015-08-03 17:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 44 7582

Turyści boją się możliwych ataków Państwa Islamskiego (IS). W Turcji dochody z turystyki spadły o 7,73 mld USD, czyli o 13,8 proc., w drugim kwartale br. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego - wynika z danych tureckiego urzędu statystycznego TUIK.

W pierwszym kwartale br. zagraniczni turyści wydali w Turcji przeciętnie 911 dolarów na osobę. W drugim kwartale było to już 719 dolarów - wynika z danych TUIK.

Jak oceniają przedstawiciele branży, na spadek dochodów wpłynęły rosnące obawy o bezpieczeństwo także z powodu innych zagrożeń geopolitycznych, takich jak słabnąca gospodarka rosyjska. Według danych tureckiego ministerstwa turystyki liczba Rosjan odwiedzających Turcję wyniosła 1,45 mln w pierwszej połowie roku. Jest to spadek w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy w pierwszym półroczu do Turcji przyjechały 2 mln rosyjskich turystów.

Najwięcej w pierwszym półroczu przyjechało turystów z Niemiec - ok. 2 mln. Po nich byli Rosjanie (1,45 mln) i Brytyjczycy (ok. 950 tys.), spadła zaś w porównaniu z rokiem ubiegłym liczba turystów z Francji i Włoch. Zanim jeszcze doszło do bezprecedensowego wzrostu zagrożeń geopolitycznych, przedstawiciele tureckiej branży turystycznej spodziewali się w tym roku dochodów w wysokości 30-35 mld dolarów. Teraz oczekuje się, że będzie to mniej ze względu na obawy o bezpieczeństwo - zauważa "Hurriyet Daily News". (pap)

 

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

 

 

Komentarze

Unijnym Parlamentarzystom pod rozwage...! ! !
A dodatkowo z Afryki... dniami i nocami w dalszym ciagu "setkami" doplywaja do Europy nastepni Islamisci ! Tak ze w nie dalekiej juz przyszlosci "nie bedzie wesolo"... jak Europa w pore nie zamknie swoich granic, a godzina robi sie juz 11.45 ! ! !
2015-08-05 22:42:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny