poniedziałek, 22 stycznia 2018.
Strona główna > Świat > Trump sugeruje zamach na Clinton?

Trump sugeruje zamach na Clinton?

Trump sugeruje zamach na Clinton?
Data publikacji: 2016-08-10 23:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 1522 147967

Donald Trump sugeruje, że należałoby zastrzelić Hillary Clinton – twierdzą jego krytycy po kolejnej szokującej wypowiedzi kandydata Partii Republikańskiej (GOP) do Białego Domu.

Na spotkaniu z wyborcami w Karolinie Północnej Trump powiedział, że jego demokratyczna oponentka zamierza odebrać Amerykanom prawo do posiadania broni palnej, wynikające z drugiej poprawki do konstytucji USA. Jak ostrzegł Trump, jeśli Hillary zostanie wybrana w listopadowych wyborach – mianuje nowego sędziego Sądu Najwyższego i sąd drastycznie ograniczy obywatelom dostęp do broni.

– Jak ona wybierze swoich sędziów, nic już nie będziecie mogli zrobić. Chociaż… może ludzie od drugiej poprawki będą mogli, nie wiem… – powiedział kandydat GOP. Zwrot „ludzie od drugiej poprawki” powszechnie zrozumiano jako odnoszący się do właścicieli broni palnej. Po wystąpieniu Trumpa sztab jego kampanii opublikował oświadczenie wyjaśniające, że chodziło mu o apel do posiadaczy broni, „żeby się zjednoczyli” w obronie swych praw.

Jednak demokratyczni członkowie Kongresu wyrazili opinię, że Trump wzywa do zabicia Clinton. „To nie jest zabawa. Niezrównoważeni ludzie z bronią, żywiący nienawiść do Hillary, słuchają cię, panie Trump” – zatwittował senator Chris Murphy. Były dyrektor CIA, Michael Hayden, powiedział, że gdyby ktokolwiek inny wyraził się podobnie jak Trump, „zostałby z pewnością przesłuchany przez Secret Service”. Rzecznik kampanii Clinton, Robby Mook, oświadczył, że Trump wzywa do przemocy. 

(PAP)

Fot. PAP/EPA/SHAWN THEW

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

kondolencje

Elżbiety Zych
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy