sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Trąba powietrzna nad Niemcami

Trąba powietrzna nad Niemcami

Trąba powietrzna nad Niemcami
Data publikacji: 0001-01-01 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 582 3677

Berlin. Nad Niemcami przeszła w nocy z wtorku na środę kolejna fala gwałtownych burz. Szczególnie mocno ucierpiała miejscowość Framersheim w Nadrenii-Palatynacie w zachodniej części kraju, gdzie trąba powietrzna zniszczyła 100 domów. Nikt nie zginął.

- Wichura zrywała dachy domów uszkadzając około 100 budynków - powiedział burmistrz Ulrich Armbruester. Władze liczącej 1600 mieszkańców miejscowości oszacowały straty na 8-10 mln euro. Kilka osób odniosło lekkie obrażenia, jednak nikt nie zginął.

Na terenach, nad którymi przeszły burze, trwało wczoraj usuwanie skutków niepogody. Strażacy wypompowywali wodę z piwnic, usuwali wyrwane przez wiatr drzewa z ulic i dróg. Silne wyładowania atmosferyczne spowodowały pożary. Od pioruna zapaliły się domy w Hessisch-Lichtenau i Harsum. Wichura uszkodziła linie wysokiego napięcia w Badenii-Wirtembergii i Saksonii-Anhalcie. W tym drugim kraju związkowym 1800 osób zostało pozbawionych czasowo energii elektrycznej.

Przesuwająca się z zachodu na wschód fala burz doprowadziła także do zakłóceń w ruchu samolotów na berlińskim lotnisku Schoenefeld. Intensywne opady deszczu i silny wiatr dały się też we znaki mieszkańcom Bawarii. W gminie Hof samochód najechał na przewrócone przez wichurę drzewo. W wypadku jedna osoba została ciężko ranna, trzy inne odniosły lekkie obrażenia.

Burze spowodowały znaczne ochłodzenie w Niemczech. W środę słupek rtęci wskazywał przeciętnie 20 stopni Celsjusza - o 10 stopni mniej niż dzień wcześniej. (pap)

 

Na zdjęciu: Widok na zniszczone domy w Framersheim

Fot. EPA/BORIS ROESSLER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi