poniedziałek, 22 stycznia 2018.
Strona główna > Świat > To był akt terroru!

To był akt terroru!

To był akt terroru!
Data publikacji: 2015-11-18 12:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:35
Wywietleń: 966 38385

Szef egipskiego MSW Magdi Mohammed Abd el-Ghafar oświadczył, że Egipt weźmie pod uwagę rosyjską tezę o podłożeniu bomby na pokładzie samolotu, który rozbił się na Synaju. Podkreślił jednak, że nie ma obecnie dowodów na działalność przestępczą.

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) przyznała, że katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego na Synaju była rezultatem "aktu terroru". Dyrektor FSB Aleksandr Bortnikow zameldował prezydentowi Władimirowi Putinowi, że na częściach wraku airbusa A321 wykryto ślady materiałów wybuchowych obcej produkcji. Poinformował, że katastrofę spowodował wybuch ładunku domowej roboty o sile rażenia odpowiadającej do 1 kg trotylu.

Minister spraw wewnętrznych Egiptu zaznaczył, że jeśli trwające śledztwo wykaże błędy w procedurze bezpieczeństwa, które miały wpływ na katastrofę samolotu, to winni zaniedbań zostaną ukarani.

- Jak dotąd nie ma dowodów na zaniedbania w kwestii bezpieczeństwa - oświadczył el-Ghafar.

Tymczasem agencja Reutera informowała, powołując się na relacje anonimowych przedstawicieli służb bezpieczeństwa, że dwóch pracowników egipskiego lotniska w Szarm el-Szejk zostało zatrzymanych w związku z toczącym się śledztwem w sprawie katastrofy rosyjskiego A321.

- Jest siedemnastu zatrzymanych, dwóch z nich jest podejrzewanych o pomoc tym, którzy podłożyli bombę w samolocie w Szarm el-Szejk - powiedział Reuterowi jeden z rozmówców ze służb bezpieczeństwa. Reuters podkreśla, że na razie nie wiadomo, jaką rolę zatrzymani odegrali w zamachu na rosyjski samolot pasażerski.

Lecący z Szarm el-Szejk w Egipcie do Petersburga A321 rosyjskich linii czarterowych Metrojet rozbił się na półwyspie Synaj w 24 minuty po starcie 31 października. Nie ocalał nikt z 224 pasażerów i członków załogi. W związku z tym Rosja "zwraca się do wszystkich państw, organizacji i osób, do wszystkich przyjaciół i partnerów o pomoc w poszukiwaniach sprawców, tak aby osoby odpowiedzialne za zamach zostały ukarane". (pap)

 

Na zdjęciu: Wrak rosyjskiego samolotu

Fot. EPA/KHALED ELFIQI

Komentarze

Pytanie...?
A czego jeszcze nie wykryto PO 5-ciu juz latch... w Naszym TU-154 w Smolensku ??
2015-11-22 11:41:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

kondolencje

Elżbiety Zych
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy