sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Świat > Terrorysta Junes Abujakub zabity

Terrorysta Junes Abujakub zabity

Terrorysta Junes Abujakub zabity
Data publikacji: 2017-08-21 17:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-29 12:20
Wywietleń: 1203 289304

Katalońska policja potwierdziła, że zabiła w poniedziałek domniemanego sprawcę zeszłotygodniowego zamachu w Barcelonie Junesa Abujakuba podczas operacji w miejscowości Subirats, ok. 50 km na zachód od Barcelony. Terrorystę zastrzelono po czterech dniach poszukiwań.

"Potwierdzamy, że osoba zastrzelona (...) w Subirats to Junes Abujakub, sprawca zamachu terrorystycznego w Barcelonie", oskarżony o zabicie 14 z 15 ofiar zeszłotygodniowych zamachów w Katalonii - podała na Twitterze policja, na którą powołuje się agencja AFP.

Mężczyzna w chwili, gdy do niego strzelano, miał na sobie coś, co wyglądało na pas z ładunkami wybuchowymi - pisze agencja Associated Press, powołując się na katalońską policję.

Reuters podaje, że Abujakub miał na sobie atrapę pasa z ładunkami wybuchowymi. Wcześniej agencje informowały, że w Subirats zastrzelono mężczyznę mającego na sobie pas z ładunkami wybuchowymi.

O podejrzanym mężczyźnie policję poinformowała jedna z mieszkanek Subirats. Operacja policyjna w tej miejscowości rozpoczęła się w poniedziałek tuż po godzinie 16. O godzinie 18.20 policja podała, że zabity to Junes Abujakub, ale kontynuowała obławę w poszukiwaniu ewentualnych wspólników zamachowca - precyzuje AFP.

Dżihadysta Abujakub, który w ubiegły czwartek taranował ludzi na promenadzie Las Ramblas w Barcelonie, był poszukiwany w całej Europie.

Ten 23-letni Marokańczyk miał być najpewniej ostatnim pozostającym na wolności członkiem komórki terrorystycznej, która przeprowadziła zamachy w Barcelonie i Cambrils, ok. 100 km na południowy zachód od tego miasta. Zginęło w nich łącznie 15 osób, a ponad 120 zostało rannych.

Hiszpańscy śledczy są przekonani, że Abujakub był kierowcą furgonetki, która wjechała w ludzi na Las Ramblas, w wyniku czego 13 osób zginęło. Po zamachu uciekł fordem focusem, zabiwszy wcześniej właściciela auta, katalońskiego działacza społecznego Paua Pereza. Następnie dżihadysta potrącił w alei Diagonal policjantkę, która kontrolowała przejeżdżające arterią pojazdy. (PAP)

Fot. PAP/EPA/SPANISH MINISTRY OF THE INTERIOR

Komentarze

k....k12
aby nie było granic i narodów, naczelne hasło Unii Paneuropejskiej głoszone w latach 30stych ubiegłego wieku. Każdemu 17cyfrowy numer, jak w obozie koncentracyjnym zawarty W czipie RFID, zaaplikowany w ciele człowieka, dotychczas dotyczyło to tylko zwierząt, widac im bez różnicy człowiek czy świnia i byc może mają racje wobec bierności Europejczyków
2017-08-27 19:52:54
Propozycja
I "zamazac ten ryj" by wiecej nie trzeba bylo na niego patrzec oraz Caaala Rodzine wydalic jak najszybciej do Maroca ! A na przyszlosc, miec caly czas otwarte chocby 1 oko na Maroco !!
2017-08-21 23:22:21
Brawo Hiszpanska Policja
"Nalezal mu sie" caly magazynek w srodek czola lub klatki piersiowej - by ich "A...h" wiecej nie byl wielki !!
2017-08-21 23:12:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi