piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Tajfun uderzył w Filipiny

Tajfun uderzył w Filipiny

Tajfun uderzył w Filipiny
Data publikacji: 2015-10-20 12:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:35
Wywietleń: 1119 29761

Co najmniej 9 osób zginęło, a dziesiątki tysięcy osób zostało ewakuowanych z obszarów na północnym wschodzie Filipin, dotkniętych w niedzielę przez potężny tajfun Koppu. Według lokalnych władz liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć.

Przetaczającemu się przez Filipiny tajfunowi towarzyszyły silne wiatry oraz ulewne deszcze, które zrywały dachy i linie energetyczne oraz wyrywały drzewa z korzeniami, a występujące z koryt rzeki zalały tysiące domów, z których wcześniej ewakuowano mieszkańców. Kilka miejscowości i wiosek zostało całkowicie odciętych od świata przez występujące lokalnie powodzie oraz głazy i drzewa, blokujące drogi. Ponadto na wielu obszarach nie ma obecnie dostępu do elektryczności.

Krajowa agencja ds. katastrof poinformowała, że dwie osoby zginęły pod spadającymi drzewami lub murami budynków. Pozostałe siedem osób według straży przybrzeżnej utonęło w morzu wskutek przewrócenia łodzi.

Według filipińskiej agencji ds. katastrof do tej pory blisko 183 tys. osób zostało ewakuowanych do specjalnych schronisk, a ok. 6 tys. osób koczuje w różnych portach na wyspie Luzon.

Około 20 tajfunów i burz nawiedza co roku Filipiny. Koppu jest dwunasty. W 2013 r. tajfun Haiyan przeszedł przez środkowe Filipiny, zrównując z ziemią całe miasta i powodując śmierć ponad 7,3 tys. ludzi. (pap)

 

Na zdjęciu: Zalane ulice Manili

Fot. EPA/FRANCIS R. MALASIG

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny