piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Szczyt G20: Dwustu funkcjonariuszy rannych

Szczyt G20: Dwustu funkcjonariuszy rannych [FILM] (akt. 1)

Szczyt G20: Dwustu funkcjonariuszy rannych
Data publikacji: 2017-07-07 22:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-09 13:09
Wywietleń: 992 274305

W Hamburgu w nocy z soboty na niedzielę ponownie doszło do interwencji policji przeciwko awanturującym się chuliganom. W dzielnicy Schanzenviertel wznoszone są barykady, doszło też do plądrowania sklepów - podało radio Deutschlandfunk.

Na placu Pferdemarkt, jednym z centralnych punktów dzielnicy, agresywny tłum obrzuca policjantów kamieniami i butelkami. Funkcjonariusze ostrzeliwani są też metalowymi kulkami wystrzeliwanymi z procy. Policja skierowała do akcji armatki wodne, by rozpędzić liczące kilkaset osób zgromadzenie.

Siły porządkowe obawiają się, że podobnie jak poprzedniej nocy, na dachach okolicznych domów mogą się ukrywać ekstremiści uzbrojeni w płyty chodnikowe i koktajle mołotowa. Agencja dpa podała, że w jednym z banków wybito szyby. Na miejscu zajść jest obecna jednostka antyterrorystyczna.

W nocy z piątku na sobotę w Schanzenviertel doszło do kilkugodzinnych rozruchów. Chuligani demolowali okoliczne sklepy i punkty usługowe, splądrowali ponadto supermarket. Na głównej ulicy demonstranci budowali barykady, a następnie podpalali je. Dopiero po kilku godzinach policja zdecydowała się na interwencję.

W trwających od czwartku zajściach rannych zostało 275 policjantów. W aresztach przebywa 290 osób. Szef hamburskiej policji Ralf Meyer powiedział, że wśród zatrzymanych ekstremistów są Rosjanie i Włosi.

(pap)

 

* * *

Wcześniejsza informacja:

W starciach z agresywnymi demonstrantami protestującymi przeciwko odbywającemu się w Hamburgu spotkaniu przywódców G20 obrażenia odniosło dotychczas 196 policjantów - podała w piątek wieczorem (7 lipca) stacja telewizyjna N24 powołując się na źródła policyjne.

W południe policja mówiła o 160 poszkodowanych funkcjonariuszach. Wśród nich nie ma ciężko rannych.

Wieczorem w dzielnicy St. Pauli rozpoczęła się kolejna demonstracja stanowiąca zdaniem policji zagrożenie dla bezpieczeństwa w mieście. Około 1000 uczestników zjawiło się na wiecu zorganizowanym pod hasłem "Rewolucyjna demonstracja antyG20" - podała agencja dpa.

Dewizą uczestników jest "Opanować G20 - zatopić kapitalizm".

- Przeniesiemy na ulicę naszą wściekłość na ten system - powiedział jeden z uczestników. Na ulicach w pobliżu wiecu płoną wzniesione przez demonstrantów stosy z ławek, elementów drewnianych i innych łatwopalnych materiałów.

(pap)

Na zdjęciu: Zamieszki w Hamburgu   

Fot. EPA/RONALD WITTEK 

Komentarze

gs
To się heroizmem wykazały młode niemiaszki , może by tak do Syrii by ich wysłać jak tacy "waleczni"
2017-07-09 10:11:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny