poniedziałek, 22 stycznia 2018.
Strona główna > Świat > Szantażyści zatrzymani

Szantażyści zatrzymani

Szantażyści zatrzymani
Data publikacji: 2015-08-11 18:57
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 704 11300

Władze prowincji Pendżab na wschodzie Pakistanu wszczęły śledztwo, które ma wyjaśnić setki przypadków seksualnego wykorzystywania dzieci i wyłudzeń. BBC informuje, że pod zarzutem pedofilii zatrzymano siedem osób.

Grupa pedofilska działała głównie w jednej z wiosek niedaleko miasta Kasur. Lokalne media podają, że sceny przemocy i wykorzystywania były nagrywane, a następnie przekazywane rodzicom poszkodowanych dzieci. W ten sposób przestępcy szantażowali najbliższych krewnych ofiar - podaje BBC. Pakistańskie media podkreślają, że ofiarami pedofilów padło ponad 280 dzieci, w wieku przeważnie poniżej 14 lat. Podczas przeszukań policja znalazła prawie 20 materiałów wideo i podkreśla, że należy spodziewać się kolejnych aresztowań.

W rozmowie z agencją Reutera rodziny ofiar oskarżyły lokalne służby bezpieczeństwa o niepodejmowanie wystarczających działań w celu rozbicia siatki pedofilskiej. Krewni podkreślili, że do aktów przemocy seksualnej wobec ich dzieci dochodzi od lat, a za przestępstwa odpowiada głównie jedna prominentna rodzina. Jedna z matek, Rubina Bibi, opowiadała, że gdy niecałe dwa miesiące temu chciała zgłosić na policji, że jej 13-letniego syna wykorzystano seksualnie, została "wyrzucona z komisariatu", a jej skargi nie uwzględniono.

- Mój syn jest na tych nagraniach wideo. Nasze dzieci były do tego zmuszane. Były poniżane. Jednak policja traktuje ich jak kryminalistów - podkreśla Bibi. Jej relację potwierdzają inne rodziny, które zwracają uwagę, że w kilku przypadkach doszło do zatrzymań samych poszkodowanych.

W związku z oskarżeniami o pedofilię policja zatrzymała do tej pory siedem osób. Jednak służby bezpieczeństwa starają się bagatelizować skalę przestępstw na tle seksualnym. Przedstawiciel służb bezpieczeństwa z Pendżabu Rai Babar powiedział, że do tej pory odnotowano siedem przypadków, w których ofiarami było 11 dzieci.

Przestępstwa takie stanowią poważny problem w Pakistanie, szczególnie na wsi. Według badań, na które powołuje się BBC, w 2014 roku doszło do ponad 3,5 tys. przypadków pedofilii, z czego 67 proc. miało miejsce na obszarach wiejskich. (pap)

 

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Polscy Rodzice,
Hmm.., a jak podobne sprawy wygladaja w Polsce ??
2015-08-11 22:06:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

kondolencje

Elżbiety Zych
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy