czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Stać nas na więcej

Stać nas na więcej

Stać nas na więcej
Data publikacji: 2015-09-22 15:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:36
Wywietleń: 605 22818

Wobec przybierającego na sile kryzysu migracyjnego Polska jest w stanie przyjąć dobrowolnie więcej uchodźców, niż wynika to z kwoty zaproponowanej przez Komisję Europejską – zadeklarował szef MSZ Grzegorz Schetyna na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung” w artykule pt. „Stać nas na więcej”.

Zastrzegł, że konieczne są jednak "kompleksowe" kroki krajów członkowskich w kwestii polityki azylowej. Schetyna podkreślił, że Polska nie jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców. Przypomniał, że w lipcu zadeklarowano gotowość do przyjęcia 2 tys. osób z Syrii i Erytrei, a w minionych 20 latach przez Polskę przeszło niemal 90 tys. Czeczenów. Polacy są też solidarni z kilkuset tysiącami Ukraińców, którzy szukają w Polsce "ucieczki przed wojną i drogi do lepszego życia".

- Będziemy solidarni także wobec kolejnych nowych przybyszów, w zależności od tego, jak rozwinie się sytuacja - zapewnił Schetyna. Według niego aby zapobiec eskalacji chaosu, zamykaniu granic i brutalnym starciom na granicach, należy przede wszystkim granice uszczelnić i skuteczniej współpracować z sąsiadami UE. Kryzys migracyjny nie może podzielić narodów Europy - dodał. (pap)

 

Fot. Sławomir Borek

 

Komentarze

Polski Chrzescijanin,
Jak tak rzekomo "sprytnie filozofujecie"... myslicie i planujecie w tej Warszawie... to najlepiej PO-przyjmujcie Ich sobie Sami do swoich domow ! A majac tak wysokie pensje jakie macie i PO-siadacie, to s-PO-kojnie dacie sobie chocby "jaki czas" z Nimi rade ? A pozostalemu biednemu Polskiemu Narodowi...nie zawracajcie Afrykanskim IS-lamen d..y ! !
2015-09-22 23:06:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny