sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Spotkanie Trumpa z Putinem

Spotkanie Trumpa z Putinem

Spotkanie Trumpa z Putinem
Data publikacji: 2017-07-07 19:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-08 18:15
Wywietleń: 1056 274285

Pierwsze spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Rosji Władimira Putina odbyło się w piątek po południu (7 lipca) w Hamburgu, na marginesie szczytu G20. Trwało dwie i pół godziny. Trump wyraził nadzieję na pozytywny rozwój wydarzeń w relacjach między tymi dwoma krajami.

- Omawialiśmy wiele kwestii, myślę, że dobrze to idzie - powiedział Trump dziennikarzom na początku spotkania, siedząc obok Putina. - Liczymy na wiele bardzo pozytywnych rzeczy, które wydarzą się dla Rosji, Stanów Zjednoczonych i wszystkich zainteresowanych stron. To zaszczyt być tu z panem.

Putin oznajmił, że miło mu poznać Trumpa osobiście i wyraził nadzieję, że rozmowy "przyniosą pozytywny rezultat". Dodał, że jeśli USA i Rosją chcą wspólnie rozwiązywać ważne międzynarodowe problemy, to przywódcy muszą spotykać się osobiście. Agencja AFP przypomina, że Putin i Trump czterokrotnie rozmawiali przez telefon od objęcia urzędu przez amerykańskiego prezydenta w styczniu, ale nigdy nie spotkali się twarzą w twarz.

Po spotkaniu Putin potwierdził, że razem z Trumpem rozmawiali o sytuacji w Syrii i na Ukrainie. Poruszyli też temat  terroryzmu i cyberprzestępczości. Jak powiedział szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow prezydenci uzgodnili zawieszenie broni w niektórych regionach Syrii. Ma ono obowiązywać od 9 lipca.

(pap)

Na zdjęciu: Pierwsze spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Rosji Władimira Putina   

Fot. EPA/MICHAEL KLIMENTYEV

Komentarze

:)
Jak tam zniesienie wiz do Czikago hhhahaha
2017-07-08 17:52:50
harald
Od dawna masz te napady padaczki śmiechowej ? A tu dopier sa przywódcy. Kudy tam naszemu Jądrusiowi?
2017-07-08 14:00:19
cccccc
Wegry lubia to -najnowszy podpisany kontrakt gazowy z ru ,buahhahahha ,jak tam wizy dla Polakow do usa przeciez obiecał hahhaa ,janusze dyplomacji
2017-07-07 21:00:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi