środa, 18 października 2017.
Strona główna > Świat > Śmierć pod gruzami kościoła w Nigerii

Śmierć pod gruzami kościoła w Nigerii

Śmierć pod gruzami kościoła w Nigerii
Data publikacji: 2016-12-11 17:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 1235 183106

Do 160 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się budynku ewangelicznego Kościoła Biblijnego w mieście Uyo w południowo-wschodniej Nigerii - poinformował w niedzielę dyrektor szpitala uniwersyteckiego, zastrzegając że liczba ofiar może wzrosnąć.

Do katastrofy doszło w sobotę. Według jednego z mieszkańców dach świątyni zawalił się nagle wprost na modlących się wiernych w czasie uroczystości konsekracji biskupa. W kościele byli obecni m.in. przedstawiciele władz - informuje Reuters.

Według portalu BBC News katastrofę przeżył gubernator stanu Akwa Ibom, Udom Emmanuel, a także pastor Akan Weeks, który miał być konsekrowany.

Kościół należący do wspólnoty ewangelikalnej Reigner Bible Church International był w budowie i spieszono się z jego dokończeniem na uroczystość ingresu.

Emmanuel poinformował, że w sprawie katastrofy zostanie wszczęte dochodzenie, czy wszystkie standardy bezpieczeństwa zostały dopełnione. Bezpośrednią przyczyną zawalenia się budynku było pęknięcie dźwigarów i runięcie do wnętrza ciężkiego dachu z blachy falistej.

W Nigerii stosunkowo często dochodzi do zawalenia budynków, głównie z powodu wykorzystywania materiałów niskiej jakości oraz naruszania przepisów budowlanych. W 2014 roku w Lagos zawalił się wielokondygnacyjny budynek kościoła Synagogue Church of All Nations; zginęło wówczas 116 osób.

(PAP)

Fot.: PAP/EPA/TIFE OWOLABI

Komentarze

Amatorstwo i...
To jakich Oni maja konstruktorow i budowniczych...?? A moze czesc z Nich to sympatycy IS ??
2016-12-13 00:02:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi