środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Skradziono relikwie Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki

Skradziono relikwie Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki

Skradziono relikwie Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki
Data publikacji: 2017-10-26 14:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-27 10:28
Wywietleń: 827 298330

Z sanktuarium koło Brescii na północy Włoch skradziono relikwie świętego Jana Pawła II i błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – podały miejscowe władze kościelne. Proboszcz apeluje o zwrot relikwii.

Do kradzieży doszło w sanktuarium Montecastello w Tignale nad jeziorem Garda. Zniknęły stamtąd relikwia krwi papieża Polaka i fragment kości księdza Popiełuszki. Według lokalnych mediów z Brescii złodzieje udający turystów weszli do klasztoru i zabrali relikwie przechowywane przy ołtarzu. Proboszcz z Tignale, ksiądz Giuseppe Mattanza zaapelował o zwrot przedmiotów kultu, także – jak dodał – anonimowo. Podkreślił, że są one skatalogowane i nie mogą trafić do sprzedaży.

Dochodzenie prowadzą karabinierzy.

(pap)

Fot. Wikipedia

Komentarze

Jarun
To jest i śmiesznie i strasznie. Taka może być rozmowa." -A ponieważ proboszcza nie lubię, to ch* dostaniesz. - Dobre i to. A w marynacie czy zabalsamowane." Ja obrażam? To dający (a może sprzedający?-nie wiem) ludzkie szczątki /jak chabaninę/ obrażają i bezczeszczą zwłoki człowieka.
2017-10-27 10:23:16
Tu nie, a tam tak
A to, co od tylu juz lat... regularnie Balsamuje sie za Bugiem to jest OK...??
2017-10-27 00:00:47
Po co trzymać takie obrzydlistwa ?
Przecież to jest chore przechowywać resztki po zmarłych ludziach. To ma znamiona nekrofilii.
2017-10-26 21:04:36
dart
katolstwo to stan umysłu, podobnie jak islamstwo
2017-10-26 20:16:10
hahahaha
Szkoda ze nie ukradli paznokcia z trzeciego palca lewej nogi
2017-10-26 18:39:19
trucie gucia
guciu- nie bredź ! Nudno dziewczynce ?
2017-10-26 17:16:30
guciu
Bracia wierni Kościół święty Katolicki Powszechny wybacza ale dlaczego to nastąpiło miłosierdzie nie dajmy się wypłyńmy na głębie umiar.
2017-10-26 17:05:05
ciekaff
To jest straszne... Aż strach zostać świętym czy błogosławionym. O ile mogę zrozumieć ( ale też nie do końca) pobranie pośmiertne krwi od JP II to czym wytłumaczyć relikwie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki w formie fragmentu kości ?? I to jeszcze w sanktuarium Montecastello . Czyli rozumiem że z chwilą ogłoszenia błogosławionego ś.p. ks. Jerzego dokonano ekshumacji o której nie informowano i rozdzielono jego szczątki (ludzkie) pomiędzy Sanktuaria na całym Świecie !?? Czyż relikwiami nie powinny być fragmenty przedmiotów które były przez daną osobę używane ? Czy wobec zmarłych nie wymaga się szacunku do ciała i duszy w Naszej Religii ?? Skazuje się ludzi na więzienie za brak szacunku do wykopanych szczątków...a tutaj pozyskuje się świadomie szczątki do okazywania szacunku; bez szacunku ! Brr...!
2017-10-26 15:28:07
Jarun
Za profanację zwłok powinni być karani ...księża. Co to znaczy: damy wam kilo Popiełuszki, a wy nam dacie 10 dkg papieża? Kościół katolicki "rąbankę" sprzedaje (albo rozdaje)?! Kto pozwala na rąbanie zwłok człowieka? To bezczeszczenie zwłok.
2017-10-26 15:24:35