niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Samobójczy zamach bombowy w Bawarii

Samobójczy zamach bombowy w Bawarii (akt. 1)

Samobójczy zamach bombowy w Bawarii
Data publikacji: 2016-07-25 08:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 277 145661

Szef MSW Bawarii Joachim Herrmann powiedział w poniedziałek, że zamach bombowy w Ansbach był prawdopodobnie czynem islamskiego zamachowca samobójcy. 27-letni uchodźca z Syrii zdetonował ładunek wybuchowy ukryty w plecaku raniąc 12 osób; zamachowiec zginął.

- Osobiście uważam za niestety prawdopodobne, że w tym przypadku mamy do czynienia z prawdziwym islamistycznym zamachem samobójczym - powiedział Herrmann agencji dpa. Dodał, że nie można wykluczyć, iż zamachowiec miał kontakty z Państwem Islamskim. Zastrzegł, że na razie nie ma na to żadnych dowodów.

- Miał plecak z ładunkiem wybuchowym, w którym znajdowało się też wiele ostrych części metalowych, które mogły zranić wielu ludzi znajdujących się w pobliżu, dlatego musimy wyjść z założenia, że nie było to zwykłe samobójstwo, lecz że (sprawca) chciał zabić możliwie jak najwięcej osób - powiedział Herrmann dodając, jest to "typowe dla zamachu samobójczego".

W zamachu w Ansbach w Bawarii 12 osób odniosło rany, a sam zamachowiec zginął na miejscu. Syryjczyk przyjechał do Niemiec dwa lata temu. Przed rokiem jego wniosek o azyl został odrzucony, jednak imigrant nie został odesłany do kraju, lecz otrzymał status osoby tolerowanej. Mężczyzna dwukrotnie podejmował próby samobójcze i był leczony w klinice psychiatrycznej.

Sprawca, który przyniósł ładunek wybuchowy na miejsce przestępstwa w plecaku, zdetonował go, gdy odmówiono mu wejścia na festiwal muzyczny odbywający się w Ansbach. Ranni w eksplozji to klienci pobliskiej restauracji. Stan trzech osób jest ciężki.

Do eksplozji doszło zaledwie w kilka godzin po zabójstwie Polki w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii. Kobieta została zabita w niedzielę maczetą przez 21-letniego uchodźcę z Syrii; został on zatrzymany przez policję.

W piątek w stolicy Bawarii Monachium doszło do strzelaniny, w której 18-letni Niemiec irańskiego pochodzenia zastrzelił dziewięć osób; szaleniec popełnił następnie samobójstwo. (PAP)

Fot. PAP/EPA

Komentarze

kalafior
Zresztą te wszystkie zamachy są jakieś dziwne. Od samego początku. Zamachowcy działają w krajach teoretycznie najbardziej im sprzyjających. Gdyby chcieli rzeczywiście podbijać Europę to działaliby bardziej jak V kolumna. Po cichu bez rozgłosu po prostu tak jak w Anglii pakistańczycy przejmować po cichu lokalne urzędy. Bo gdyby chcieli na prawdę zrobić masowy atak (np. zatrucie wody w jakimś wielkim mieście, wysadzenie jakichś zakładów chemicznych o wielkim skażeniu) to by to zrobili. To wygląda mi trochę na jakąś zorganizowaną akcję. Ale przez kogo i w jakim celu? Ci zamachowcy przecież działają tak na prawdę na szkodę ISIS.
2016-07-25 16:13:18
kalafior
Jak to możliwe, że osoba która podejmuje dwa nieudane zamachy bombowe posiada status osoby tolerowanej i to bez szans na azyl? Tego nie mogę rozgryźć! Nie wiem na co czeka nasz MSZ? Powinien jak najszybciej wciągnąć Niemcy i Francję na czarną listę niebezpiecznych państw ( obok Afganistanu, Iraku, Syrii itd.) i odradzać naszym obywatelom podróze do tych krajów. Tam giną nasi obywatele.
2016-07-25 14:58:42
kaafior
pewno jakby nie zginął to zamknęliby go na rok w psychiatryku i potem wypuścili znów "do ludzi" w imię nowych bardziej humanitarnych metod leczenia.
2016-07-25 14:31:56
Brrrr
Uhm, dwukrotnie podejmował próby. Pewnie za pierwszym razem zaciął się zapalnik, a za drugim odłączył kabel w pasie.
2016-07-25 13:11:22
replay
"Mężczyzna dwukrotnie podejmował próby samobójcze i był leczony w klinice psychiatrycznej." - Wychodzi na to że Niemcy to jeden wielki Psychiatryk - wszyscy mają zaburzenia psychiczne i się leczą psychiatrycznie !
2016-07-25 10:50:52
max
Niemcy każdego coraz bardziej są ubogacani przez islamistów ! "Brawo" Merkel !! Brawo jej kapciowy herr Thusk !!
2016-07-25 09:55:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi