niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Są ofiary strzelaniny w Tel Awiwie

Są ofiary strzelaniny w Tel Awiwie (akt. 1)

Są ofiary strzelaniny w Tel Awiwie
Data publikacji: 2016-06-08 22:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 92 138373

Cztery osoby zginęły, a sześć zostało rannych w wyniku strzelaniny, do jakiej doszło w środę wieczorem (8 czerwca) w centrum Tel Awiwu. Jak poinformowała policja, dwaj palestyńscy zamachowcy otworzyli ogień na zatłoczonym targu żywności Sarona.

Według policji "dwaj terroryści" zaczęli strzelać do przechodniów, zabijając na miejscu trzy osoby. Później w szpitalu zmarła ciężko ranna kobieta. W sumie w strzelaninie obrażenia odniosło sześć osób.

Rzecznik policji poinformował, że obaj napastnicy zostali schwytani, jednego przewieziono do szpitala, gdyż jest ranny. Zdementowano wcześniejsze doniesienia, że zamachowcy byli ubrani w stroje ortodoksyjnych Żydów.

Według izraelskich mediów napastnicy byli ze sobą spokrewnieni i pochodzili z wioski pod Hebronem na Zachodnim Brzegu Jordanu. W Izraelu przebywali nielegalnie.

Zamach ten pochwalił na Twitterze przywódca rządzącego w Strefie Gazy Hamasu, Ismail Hanija. (pap)

 

Wcześniejsza informacja:

Co najmniej trzy osoby zginęły, a wiele zostało rannych w wyniku strzelaniny, najpewniej ataku terrorystycznego, do jakiej doszło w środę wieczorem (8 czerwca) na targu żywności Sarona w centrum Tel Awiwu - poinformował dziennik "Jerusalem Post" na stronach internetowych.

Według "Jerusalem Post" policja potwierdziła, że zatrzymała dwóch napastników, z których jeden odniósł rany postrzałowe. Z kolei AP podaje, że nie jest jasne, czy napastnicy zostali zatrzymani, czy też zabici.

Powołując się na niepotwierdzone informacje ze źródeł policyjnych, "Jerusalem Post" podał, że obaj napastnicy byli ubrani w stroje ortodoksyjnych Żydów.

Na miejsce przyjechały liczne radiowozy i karetki pogotowia. Policja szuka podłożonych ładunków wybuchowych i ewentualnych kolejnych napastników.

Targ Sarona, w którego skład wchodzi kilkadziesiąt sklepów z żywnością i restauracji, położony jest niedaleko izraelskiego sztabu generalnego i kompleksu budynków ministerstwa obrony. (pap)

Fot. EPA/JIM HOLLANDER

Komentarze

Zbędny artykuł
A co nas to powinno obchodzic. My żyjemy tu w w Raju a oni w Gaju.
2016-06-09 04:28:32
Kto wie...?
A moze dlatego, wygania czy wysyla sie tego typu "terrorystow" do UE.... by za Unijne Zasilki... oczyscic sobie Polnocna Afryke ??
2016-06-09 02:23:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską