sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Świat > Są ofiary strzelaniny w Tel Awiwie

Są ofiary strzelaniny w Tel Awiwie (akt. 1)

Są ofiary strzelaniny w Tel Awiwie
Data publikacji: 2016-06-08 22:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 52 138373

Cztery osoby zginęły, a sześć zostało rannych w wyniku strzelaniny, do jakiej doszło w środę wieczorem (8 czerwca) w centrum Tel Awiwu. Jak poinformowała policja, dwaj palestyńscy zamachowcy otworzyli ogień na zatłoczonym targu żywności Sarona.

Według policji "dwaj terroryści" zaczęli strzelać do przechodniów, zabijając na miejscu trzy osoby. Później w szpitalu zmarła ciężko ranna kobieta. W sumie w strzelaninie obrażenia odniosło sześć osób.

Rzecznik policji poinformował, że obaj napastnicy zostali schwytani, jednego przewieziono do szpitala, gdyż jest ranny. Zdementowano wcześniejsze doniesienia, że zamachowcy byli ubrani w stroje ortodoksyjnych Żydów.

Według izraelskich mediów napastnicy byli ze sobą spokrewnieni i pochodzili z wioski pod Hebronem na Zachodnim Brzegu Jordanu. W Izraelu przebywali nielegalnie.

Zamach ten pochwalił na Twitterze przywódca rządzącego w Strefie Gazy Hamasu, Ismail Hanija. (pap)

 

Wcześniejsza informacja:

Co najmniej trzy osoby zginęły, a wiele zostało rannych w wyniku strzelaniny, najpewniej ataku terrorystycznego, do jakiej doszło w środę wieczorem (8 czerwca) na targu żywności Sarona w centrum Tel Awiwu - poinformował dziennik "Jerusalem Post" na stronach internetowych.

Według "Jerusalem Post" policja potwierdziła, że zatrzymała dwóch napastników, z których jeden odniósł rany postrzałowe. Z kolei AP podaje, że nie jest jasne, czy napastnicy zostali zatrzymani, czy też zabici.

Powołując się na niepotwierdzone informacje ze źródeł policyjnych, "Jerusalem Post" podał, że obaj napastnicy byli ubrani w stroje ortodoksyjnych Żydów.

Na miejsce przyjechały liczne radiowozy i karetki pogotowia. Policja szuka podłożonych ładunków wybuchowych i ewentualnych kolejnych napastników.

Targ Sarona, w którego skład wchodzi kilkadziesiąt sklepów z żywnością i restauracji, położony jest niedaleko izraelskiego sztabu generalnego i kompleksu budynków ministerstwa obrony. (pap)

Fot. EPA/JIM HOLLANDER

Komentarze

Zbędny artykuł
A co nas to powinno obchodzic. My żyjemy tu w w Raju a oni w Gaju.
2016-06-09 04:28:32
Kto wie...?
A moze dlatego, wygania czy wysyla sie tego typu "terrorystow" do UE.... by za Unijne Zasilki... oczyscic sobie Polnocna Afryke ??
2016-06-09 02:23:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi