poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Rosyjska prowokacja w Katyniu

Rosyjska prowokacja w Katyniu

Rosyjska prowokacja w Katyniu
Data publikacji: 2017-04-10 06:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 950 237156

IPN stanowczo protestuje przeciw profanacji w Katyniu miejsca spoczynku tysięcy polskich oficerów zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 r. poprzez propagowanie w tym miejscu fałszerstw historycznych na temat losu jeńców bolszewickich z 1920 r.

Chodzi o ustawienie na terenie Memoriału Katyńskiego tablic, na których zamieszczono – niezgodne z ustaleniami historyków – informacje o jeńcach bolszewickich z czasów wojny w latach 1919-1921, zmarłych w niewoli w Polsce m.in. kilkakrotnie zawyżające ich liczbę.

(pap)

Fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Komentarze

Do komentarza... ciekawe,
I w 100%-ch nigdy nie beda !!!
2017-04-11 00:16:28
mmmm
Ciekawe co na to nasza V " pozyteczna "rosyjska kolumna czyli skrajne prawaki których wielu jest w sejmie a reszta balansuje w granicach do 5%
2017-04-10 21:42:58
KzG
Rosjanie przyjaciółmi Polaków ??? Mickiewicz miał tam kilku przyjaciół / Moskali /, ale to byli poeci . Rosjanie zabili carów , zniszczyli swoje elity i zastapili je bolszewickim nasieniem , rozpili się na umór , zakpili z ideałów socjalizmu / jedni mają jachty na Lazurowym Wybrzeżu inni żyją w nędzy / mają za nic ludzkie życie , co im tam Katyń ,Smoleńsk ... może lepiej byłoby gdyby Bug miał szerokość Oceanu Spokojnego ?
2017-04-10 21:21:39
do @ Jan-a
- podejrzewam iż jeszcze za rządów PiS-u "ruskie" w Katyniu uznają iż konieczna jest "budowa obwodnicy" przez cmentarz. P.S. - "rajd katyński" w tym roku odbędzie się, czy "ruskie" zatrzymają "dzienne polskie wilki" na granicy? Kto przyjmuje zakłady?
2017-04-10 18:37:04
ciekawe
Historia pokazuje, że Rosjanie nigdy nie byli polskimi przyjaciółmi ... to co tu się dziwić !
2017-04-10 18:02:00
Jan
Na usuwanie pomników żołnierzy radzieckich w Polsce, nie trzeba było długo czekać.
2017-04-10 13:46:24
Jarun
Dalszy ciąg niekończącej się "opowieści o Katyniu". Zajeździmy kobyłę historii! −Lewa!Lewa!Lewa! - Majakowski
2017-04-10 12:35:57
do ru
Rosjanie są przyjaciółmi Polski tylko wtedy, gdy jest ona pod ich okupacją lub przynajmniej zależna od nich politycznie, czyli leży w ich strefie wpływów. Niepodległej Polski nienawidzą z całą siłą.
2017-04-10 09:25:35
IPN może sobie protestować
a Ruskie na swoim terenie mogą robić co chcą
2017-04-10 07:54:10
ru
Przecież Rosjanie to nasi przyjaciele, jak można tak nieładnie o nich mówić?
2017-04-10 07:23:56