wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Rosja odpiera zarzuty

Rosja odpiera zarzuty

Rosja odpiera zarzuty
Data publikacji: 2017-06-01 15:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 389 264790

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oświadczyła, że strona rosyjska uważa za „niewłaściwe” zarzuty pod adresem specjalistów rosyjskich badających katastrofę smoleńską. Odnosząc się do ekshumacji ciał ofiar i szczątek kilku osób w jednej trumnie oceniła, że przekazanie zwłok odbyło się w zgodzie z procedurami. Zacharowa oświadczyła, że do zbadania katastrofy „zostali zaangażowani najlepsi specjaliści, którzy musieli pracować w ekstremalnych warunkach”.

– Identyfikacją szczątków zajmowali się upoważnieni urzędnicy z Polski i krewni tych, którzy zginęli. W wielu wypadkach potrzebna była do tego ekspertyza genetyczna. Rosyjscy specjaliści nie mieli po prostu na nią czasu, w tym również dlatego, że właśnie strona polska nalegała na jak najszybsze przewiezienie ciał do ojczyzny – powiedziała. Jak dodała, „z kolejnymi procedurami, które były przeprowadzane już na terytorium Polski, kompetentne organy rosyjskie nie miały żadnego związku”.

– Uważamy za absolutnie zmyślone i niewłaściwe zarzuty pod adresem specjalistów rosyjskich, którzy w trudnej chwili uczciwie wypełniali swój obowiązek zawodowy – oświadczyła.

(pap)

Fot. Ryszard PAKIESER 

Komentarze

prawda wyzwala
Kopacz jest tak kompetentna bardzo czesto, lekarze w medycynie, piszą w papiery co im potrzeba a pacjenci cierpią i umierają - firma farmaceutyczna ma z tego kase, a lekarz moze miec samochod za 300.000 zł - - i pani Kopacz niczym sie nie rozni, tylko doswiadczenienie nabyte w pisaniu wypisow medycznych nie obejmuje spraw sadowych jak ta z ekshumacjami, w procesie o blad lekarski nie ma mozliwosci wygrania sprawy w sadzie, bo system prawny razem z sedziami nie przewiduje takiej okolicznosci, zapisy o prawach pacjentów sa wirtualne, dla zmylki pacjenta...rownie dobrze mozna wpisac, ze lekarz jest nietykalny w ustawie o lekarzach i bedzie taki sam skutek, jak teraz a sedziow zwolnic z pracy i beda pieniadze w budzecie na inne lepsze cele
2017-06-02 03:10:44
A co pisze... Moskiewska Prawda,
No tak, bo Pan Donald i Pani Ewa & Company, widocznie zgodzili sie jeszcze... na dodatkowe po-dziemne procedury z po-nownym otwarciem wszystkich trumien - juz na terytorium Polski ! Czyli widac... ze "musi byc chyba wina" Naszych ??
2017-06-02 02:05:00
Nie do wiary... ? ?
No to w takim razie "Ktos" w po-dziemiu, musial jeszcze przez te dalsze 6 lat... te trumny dodatkowo po-otwierac i to wszystko dodatkowo jeszcze "po-przewracac czy po-wywracac"...? I tylko jeszcze jedno pytanie: a Ci tamtejsi specjalisci od ekshumacji, to ile "Samogonu" za kazdym razem po-wypijali... nim zakonczyli swoja prace ??
2017-06-02 01:48:18
OBYWATEL RP
Pani Ewa Kopacz jest winna zaistnialej sytuacji,bo Ona twierdzila ze wszysto jest ok. Nie slyszalem w Tv zeby Rosjanie twierdzili ze robili badania szczatkow ofiar. Pani Kopacz tak mowila a teraz co ,odwracanie kota ogonem. Zal mi tej kobiety,klamstwo poganialo klamstwo.
2017-06-01 17:57:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi