czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Rosja chce ukryć strzelaninę między pijanymi wojskowymi

Rosja chce ukryć strzelaninę między pijanymi wojskowymi

Rosja chce ukryć strzelaninę między pijanymi wojskowymi
Data publikacji: 2016-08-15 21:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 1808 148727

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Ołeksandr Turczynow oświadczył, że rosyjskie zarzuty, jakoby Ukraina dążyła do destabilizowania sytuacji na Krymie są w istocie próbą ukrycia strzelaniny między pijanymi rosyjskimi wojskowymi.

Jak informuje agencja Interfax-Ukraina, w komunikacie służb prasowych RBNiO podano, że strona rosyjska 10 sierpnia powiadomiła o wydarzeniach, do których według nich doszło w nocy z 6 na 7 sierpnia.

- Takie opóźnienie można wyjaśnić wyłącznie tym, że potrzebowali czasu, aby sfabrykować tak zwane "dowody" na agresywne działania Ukrainy i ukryć stwarzające zagrożenie przestępstwa własnych podwładnych, a konkretnie strzelaninę między różnymi pododdziałami rosyjskich sił bezpieczeństwa, w których tradycyjnie nadużywa się alkoholu, szczególnie w dni wolne - oświadczył Turczynow. Według niego "w rezultacie tej wymiany ognia zginęli i ranni zostali nie tylko rosyjscy wojskowi, ale także cywile - mieszkańcy Krymu". W ocenie Turczynowa rosyjskie siły bezpieczeństwa, które starały się ukryć faktyczny przebieg wydarzeń i podsycić antyukraińską histerię, zaczęły rozpowszechniać wersję o ataku sił specjalnych ukraińskiego wywiadu wojskowego i wtargnięciu zbrojnym od strony Ukrainy. Sekretarz RBNiO wyraził przekonanie, że "bezsensowne oskarżenia i groźby pod adresem Ukrainy są rezultatem bezkarności, z której korzysta rewanżystowskie przywództwo Rosji".

W ubiegłym tygodniu rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa poinformowała, że Ukraińcy planowali przeprowadzenie na Krymie ataku terrorystycznego, którego celem byłaby krytyczna infrastruktura. Według FSB zlikwidowano tworzącą się ukraińską siatkę szpiegowską i udaremniono próbę przerzucenia innej grupy dywersyjnej na Krym; podczas zatrzymań zginęło dwóch Rosjan. Strona ukraińska zaprzecza zarzutom. Ukraiński prezydent Petro Poroszenko w czwartek zarządził podwyższenie gotowości bojowej ukraińskich sił stacjonujących w pobliżu granicy z Krymem i linii konfliktu w Donbasie. (pap)

Komentarze

Głupi ten
co rezunom wierzy.
2016-08-16 21:06:08
jUSZCZEK
Turczynow wiarogodny jak amerykańska propaganda
2016-08-16 13:00:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny