sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Świat > Przepytywanie uchodźców

Przepytywanie uchodźców

Przepytywanie uchodźców
Data publikacji: 2015-10-15 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:35
Wywietleń: 2692 28569

Uchodźcy, zanim zostaną relokowani na Litwie, będą odpowiadali na wiele pytań, m.in. o religię i doświadczenie wojskowe. W środę zaczął w tym kraju obowiązywać kwestionariusz z pytaniami do imigrantów - informuje agencja BNS.

Litwa zgodziła się przyjąć 1150 uchodźców w ciągu dwóch lat. Będą oni pytani o nazwisko, obywatelstwo, religię, stolicę kraju, z którego pochodzą, największe miasta w tym kraju, ich położenie geograficzne i odległości między nimi.

- Chodzi o ustalenie rzeczywistego kraju pochodzenia uchodźcy, by oddzielić tych, którzy uciekają przed wojną od migrantów ekonomicznych - powiedział rzecznik MSW Tomas Berzinskas. Wskazał, że uchodźców będzie się prosić o opisanie jezior i rzek w ich krajach pochodzenia, rzeźby terenu i głównych dróg, rejonów, w których mieszkali oraz krajów sąsiednich. Będą oni musieli także opisać symbole narodowe krajów pochodzenia, podać ich walutę i wymienić przywódców. Ponadto będą pytani o doświadczenie wojskowe, wykształcenie i zawód. Będzie sprawdzana autentyczność ich dokumentów. Będą też pytani o powód opuszczenia kraju pochodzenia i o dowody prześladowań, bądź obaw przed prześladowaniami. Migrantów będzie się też pytać, co - ich zdaniem - może ich czekać, gdyby wrócili do ojczyzny. Ponadto każdy uchodźca będzie oceniany pod kątem zagrożenia, jakie może stanowić dla bezpieczeństwa narodowego, porządku publicznego i ludności. (pap)

Komentarze

Wykonywac te przesluchania Profesjonalnie... ! !
A czy bedzie rowniez przeprowadzony kontakt... z Ambasadami i Chrzescijanskimi Przedstawicielami z Ich Panstw ? Zawodowi klamcy i winni powaznych przestepstw oraz roznego rodzjau specjalni Agenci... i z tymi testami sobie PO-radza ! Wlaczyc rownie w te przesluchania Mosad i Aman ! A na koniec zaprosic przesluchiwanych na chocby..."duza Golonke i duza 96 % setke" ! !
2015-10-16 02:31:25
666
w Polsce wróżbita Maciej będzie pracował dla naszej bezpieki i określał kim są
2015-10-15 13:52:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy