poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Przeciwko Nord Stream II

Przeciwko Nord Stream II

Przeciwko Nord Stream II
Data publikacji: 2016-03-20 22:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 407 124224

Dziewięć państw podpisało list do szefa Komisji Europejskiej, w którym przekonują, że projekt Nord Stream II zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Europy - poinformowała premier Beata Szydło. W liście do Jean-Claude'a Junckera państwa Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Węgry, Czechy i Słowacja), Łotwa, Litwa, Estonia oraz Rumunia i Chorwacja zwracają uwagę, że Nord Stream II może stwarzać ryzyko dla bezpieczeństwa energetycznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zaapelowano do KE, by jako strażnik prawa UE oceniła zgodność gazociągu z prawem unijnym. Przeciwnicy projektu wskazują, że może on zwiększyć zależność od rosyjskiego gazu, zwolennicy zaś, że nowy rurociąg zwiększy bezpieczeństwo dostaw, a zakazanie przez KE jego układania - czego domaga się też Polska - to ingerencja w gospodarkę wolnorynkową. (pap)

Graf. Samuel Bailey (Wikipedia)

Komentarze

Solidaruchy tez protestują?...
a po co w takim razie, zablokowały rozbudowę Jamał-u?...
2016-03-22 20:05:49
Jan
Jeśli ktokolwiek nie widzi z mapki, że Nord Stream oraz nowy Nord Stream II mają w przyszłości zasilać nową Unię (po rozpadzie starej i powrocie do uni państw "7-ki") to naprawdę nie patrzy dalej niż czubek własnego nosa.
2016-03-22 08:12:50
Krotkie PO-dliczenie...
Kompletujacy do-PiS, do komentarza zs...i do tego PO-bieraja jeszcze oficjalna roczna pensje w wysokosci ok. 300 000 Euro rocznie na lebka ! A reszta...??
2016-03-21 11:58:30
zs
KE woli zajmować się wirtualnymi zagrożeniami w PL niż realnym zagrożeniem bezpieczeństwa energetycznego w Europie, bo to bezpieczniej niż narażać się mocarstwu, a pokazują wszystkim, że "coś" robią
2016-03-21 10:38:19
Nowy tor wodny
Ja bym zaproponował FORMOZĘ z saperkami niech przekopią nowy tor na wodach międzynarodowych i w polskiej strefie. W końcu do czegoś się ta jednostka przyda.
2016-03-21 09:20:42
2 strony medalu,
Polak i Wegier to dwa Bratanki po jednej stronie... a Rosjanin i Niemiec to kolejne/nastepne dwa Bratanki ale PO drugiej stronie !!
2016-03-21 00:04:57
Gżegoż
A może w odpowiedzi może wystawić silną flotę z klocków Lego co zapewne zablokuje budowe rurociągu?
2016-03-20 22:45:50