niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Przeciwko klonowaniu

Przeciwko klonowaniu

Przeciwko klonowaniu
Data publikacji: 2015-09-09 20:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 787 19467

Po emocjonalnej debacie Parlament Europejski zagłosował za szerokim i stałym zakazem klonowania zwierząt na terenie UE w celu produkcji żywności oraz za zakazem importu nie tylko klonów i ich potomków, ale także wszelkich produktów takiego pochodzenia.

Stanowisko to poparło 529 europosłów, 57 wstrzymało się, a 120 zagłosowało przeciw raportowi komisji rolnej oraz zdrowia i ochrony środowiska. Tym samym europosłowie sprzeciwili się propozycji KE z grudnia 2013 roku, która ograniczała zakaz klonowania do bydła, świń, owiec, kóz i koni oraz zezwalała na import potomków klonów i produktów żywnościowych od nich pochodzących, takich jak mięso czy mleko, na terenie UE. Komisja proponowała, by zakaz obowiązywał przez pięć lat.

Uznano, że proponowane zaostrzenie zakazu klonowania zwierząt jest zgodne z wolą mieszkańców UE, którzy w większości (64 proc.) sprzeciwią się stosowaniu tej techniki do produkcji żywności. Zwolennicy podkreślają, że „nie chcą być królikami doświadczalnymi i kłaść na szali naszej przyszłości, zdrowia naszych dzieci i kolejnych pokoleń”. Dodają, że znaczenie ma też „cierpienie zwierząt, które poddawane są klonowaniu”. (pap)

 

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską