sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Świat > Projekt szczecińskiej pracowni doceniony

Projekt szczecińskiej pracowni doceniony

Projekt szczecińskiej pracowni doceniony
Data publikacji: 2016-03-17 20:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1345 123804

Główną nagrodę w prestiżowym konkursie „MIPIM Architectural Review Future Project Awards” w kategorii Regeneration i Masterplanning zdobyła koncepcja zabudowy 40-hektarowego terenu w gminie Mielno. Konkurs organizowany przez światowego lidera magazynów „The Architectural Review” towarzyszy Światowym Targom Nieruchomości, które co roku w połowie marca odbywają się w Cannes.

Polski projekt „Dune City” wygrał w konkurencji z pracami najlepszych światowych pracowni urbanistycznych firmowanymi przez największych graczy na globalnym rynku nieruchomości. Do udziału w konkursie zgłoszono blisko 250 projektów z całego świata. Projekt „Dune City” był jedynym z Polski jaki został zakwalifikowany. Tym większy sukces. Jury potwierdziło wysoką jakość rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych master planu autorstwa Marka Sietnickiego ze szczecińskiej pracowni SAS. Doceniło jednocześnie wszechstronność opracowania i dalekosiężną wizję inwestora – spółki Mielno Holding, która jest częścią Firmus Group. W werdykcie czytamy: „Kompleksowa analiza z uwzględnieniem zróżnicowania grup wiekowych i różnorodnych sposobów użytkowania. Znakomity przykład dla podobnych ośrodków nadmorskich”.

Nagrodzony w Cannes projekt „Dune City” to całościowa koncepcja zagospodarowania 40 ha gruntów położonych na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno a Morzem Bałtyckim – począwszy od granic miejscowości Mielno-Unieście w kierunku wschodnim. Licząc wzdłuż brzegu morskiego teren ten ciągnie się na długości prawie 2,5 km. Przygotowane przez szczecińską pracownię opracowanie zakłada powstanie nad Bałtykiem nowego miasta, które docelowo byłoby w stanie przyjąć w jednym czasie kilkanaście tysięcy osób. Miałoby ono głównie charakter całorocznego ośrodka rekreacji i turystyki, atrakcyjnego dla wielu grup ludzi, ale również byłoby dużym centrum konferencyjno-kongresowym. Prace planistyczne trwały prawie siedem lat.

- Uzyskanie głównej nagrody w tak trudnej kategorii w tak prestiżowym konkursie to dla nas ukoronowanie ostatnich lat pracy. Znalezienie się w takim gronie utwierdza nas w przekonaniu, że warto dalej podejmować tak trudne wyzwania - mówi Marek Sietnicki.

* * *

Światowe Targi Nieruchomości MIPIM (15-18 marca) to najważniejsza doroczna impreza branży nieruchomości i inwestycji budowlanych. Odbywa się od 1989 roku we francuskim Cannes. Gromadzi najważniejszych światowych graczy na rynku nieruchomości, specjalistów dziedzin związanych z inwestycjami, budownictwem i finansami. W tegorocznych targach bierze udział 4800 inwestorów z 89 krajów, 1500 architektów i projektantów oraz 3500 deweloperów. (p)

Projekt szczecińskiej pracowni doceniony

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi