czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Praca dla księcia

Praca dla księcia

Praca dla księcia
Data publikacji: 2015-07-15 19:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 466 4014

Londyn. Brytyjski książę William w poniedziałek rozpoczął pracę jako pilot śmigłowca ratowniczego. Pierwsza misja księcia, drugiego w kolejce do tronu, trwała 9,5 godziny. "To mój pierwszy dzień i jestem bardzo zdenerwowany" - powiedział William.

- Startujemy w mokry dzień w Cambridge, ale czekam z niecierpliwością, aż zaczniemy. Trening wymagał dużego wysiłku i cierpliwości, ale jesteśmy gotowi i nie mogę się doczekać pracy - powiedział William, cytowany przez BBC News.

Książę stawił się do pracy o g. 7 rano czasu lokalnego (g. 8 czasu polskiego), a o 9.20 jego ekipa otrzymała pierwsze zgłoszenie. Po pierwszym dniu pracy księcia czekają trzy następne, także po 9,5 godziny. Kolejne cztery dni będzie miał wolne.

Praca w charakterze pilota śmigłowca pogotowia ratunkowego będzie głównym zajęciem Williama, ale z czasem będzie latał rzadziej, by pogodzić tę aktywność z obowiązkami przedstawiciela rodziny królewskiej. Książę całą swoją pensję przekaże na cele charytatywne. Został bowiem zatrudniony przez firmę Bond Air Services, która jest operatorem helikopterów obsługujących charytatywną śmigłowcową służbę ratownictwa medycznego East Anglian Air Ambulance.

Wcześniej William, który ukończył kurs na pilota śmigłowca cywilnego we wrześniu, latał na wojskowych śmigłowcach ratowniczych RAF w jednostce w Walii. (pap)

 

Fot. EPA/GEOFF ROBINSON 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny