wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Pożar w Hiszpanii – 61 Polaków wśród ewakuowanych

Pożar w Hiszpanii – 61 Polaków wśród ewakuowanych

Pożar w Hiszpanii – 61 Polaków wśród ewakuowanych
Data publikacji: 2017-06-25 16:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-25 16:04
Wywietleń: 681 272258

Wśród grupy turystów ewakuowanych w związku z pożarem, jaki wybuchł w nocy na południu Hiszpanii, znalazła się grupa 61 Polaków. Nikt z grupy polskich turystów nie został poszkodowany - poinformowało w niedzielę (25 czerwca) Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.

Pożar wybuchł w nocy z soboty na niedzielę na terenie parku La Penuela.

- Nikt z grupy polskich turystów nie został poszkodowany. 46 osób zostało przewiezionych do ośrodka sportowego w miejscowości Mazagon, natomiast 11 osób we własnym zakresie udało się do okolicznych miejscowości. Konsul dyżurny pozostaje w stałym kontakcie z rezydentką biura podróży oraz miejscową policją - podało Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.

Ponad 700 osób ewakuowano z domów, kempingów i hoteli w pobliżu miasta Moguer na południu Hiszpanii z powodu zagrożenia związanego z pożarem pobliskiego lasu. Ogień zagraża słynnemu parkowi narodowemu - poinformowały w niedzielę służby ratunkowe. Pożar jest traktowany przez nie jako maksymalne zagrożenie. Około 750 osób trafiło do specjalnych ośrodków ewakuacyjnych, ale w niedzielę niektórym mieszkańcom pozwolono wrócić do domów.

Do godz. 11 w niedzielę do walki z żywiołem wysłano 11 samolotów, 10 śmigłowców i kilkanaście pojazdów straży pożarnej. Ugaszenie pożaru utrudniają wysokie temperatury i silny wiatr. Ogień wdarł się już na obrzeża Parku Narodowego Donana, jednego z najważniejszych rezerwatów w kraju, w którym występuje zagrożony wyginięciem ryś iberyjski.

W związku z falą upałów prowincja Huelva, tak jak większość Hiszpanii, jest zagrożona pożarami. W sąsiedniej Portugalii w ubiegłym tygodniu w wyniku pożaru lasu zmarły 64 osoby.

(pap)

Fot. EPA/Julian Perez

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi