środa, 13 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Poroszenko woła o pomoc

Poroszenko woła o pomoc

Poroszenko woła o pomoc
Data publikacji: 2017-01-31 21:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 1253 209532

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oczekuje reakcji świata na zaostrzenie sytuacji wokół atakowanej przez prorosyjskich separatystów strefy przemysłowej w Awdijiwce na wschodzie kraju. Szef państwa chce, by tą sprawą zajęła się Rada Bezpieczeństwa ONZ.

To 25-tysięczne miasto od poniedziałku odcięte jest od dostaw prądu, wody, a przede wszystkim ogrzewania. We wtorek wieczorem temperatura powietrza wynosiła tam minus 17 stopni Celsjusza.

W związku z sytuacją w Awdijiwce Poroszenko skrócił wizytę w Niemczech i powrócił na Ukrainę. Miastu grozi katastrofa humanitarna. W wyniku walk w okolicach Awdijiwki zginęło co najmniej ośmiu ukraińskich wojskowych, a ponad 30 zostało rannych. 

– Chciałbym podkreślić, że, w związku z tym, jak zachowują się rosyjscy bojownicy, którzy po raz pierwszy od wielu dni użyli przeciwko naszej ludności cywilnej i naszym jednostkom wojskowym systemów rakietowych Grad i artylerii, jeśli ktoś ma czelność mówić w tej sytuacji o odwołaniu sankcji (wobec Rosji), to czego jeszcze potrzebujemy, by pociągnąć agresora do odpowiedzialności? – mówił Poroszenko.

(pap)

Fot. EPA/FELIPE TRUEBA

Komentarze

Dla porownania c.d...
Nie mowiac juz o Walce Partyzantow z AK, roznego rodzaju Powstancach jak i Zolnierzach Wykletych w latach 1944-1956 ! Istnieje tez takie powiedzenie: Kto wczesniej wstaje, temu Pan Bog daje... rowniez i w sprawach Wolnosci oraz Niezaleznosci... !!
2017-02-03 00:44:17
pipi
- to już kolejna "kiepska" Ukraina..... 1 - wygrał Trump ....2 - doradcą został Paulem Manafort, zakapowany przez Poroszenkę...... 3 - doradcą stanu zostaje Rex Tillerson.
2017-02-02 15:21:18
Dla porownaia...
A co robiliscie na Ukrainie chocby w latach: 1956, 1968, 1970/71, 1976 oraz 1980-1990 jak My Polacy przelewalismy Krew i placilismy smiertelnymi Ofiarami... dla ponownego osiagniecia Wolnosci i Niezaleznosci...! I ile Nam wtedy chocby raz PO-mogliscie... czy PO-magaliscie...??
2017-02-02 12:08:01
Myslenie ma przyszlosc,
Trzeba bylo wczesniej... nie rozbudowywac "AZ TAK"... tak Komuny jak i PO-stkomuny, to moze dzisiaj - mieli byscie juz duzo latwiej ??
2017-02-02 00:41:04
Zalatwiajmy sprawy PO kolei...
A jak daleko na dzien dzisiejszy roku 2017-go... jest jeszcze PO-suniete Ukrainskie "La-PO-wkarstwo"...???
2017-02-01 11:45:30
hindus z bieguna południowego
Tak jak Petru poleciał do Brukseli wołac o pomoc w obalaniu legalnej władzy, czyni ukrainski prezydent,swoich pieniedzy brak trzeba zebrac widac wysokiej klasy doradztwo pewnego o malo co noblisty z ekonomiki inzyniera, doktora i profesora nauk politycznych Balcerowicza.
2017-02-01 09:07:38
SOS o POMOC...
Hmm... chyba najpierw o POMOC tych Obywateli Ukrainy, co w ostatnich 2-3 latach "pouciekali" do innych Krajow... zamiast bronic wlasnej Ojczyzny ! A dopiero pozniej Swiat ! Dziwnym jest tez, ze "NIKT"... na Ukrainie nie wiedzial i nie slyszal... wpierw o przygotowaniach do "odciecia/odbicia" Krymu... a pozniej i o Planach w Rejonach Doniecka i Luganska...???
2017-01-31 23:43:23