wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Polskie szprotki nie w smak Rosji

Polskie szprotki nie w smak Rosji

Polskie szprotki nie w smak Rosji
Data publikacji: 2015-08-13 15:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 1677 11778


Federalna Służba ds. nadzoru w sferze ochrony praw konsumentów (Rospotriebnadzor) poinformowała w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu z Polski szprotek. Według szefa Inspekcji Weterynaryjnej Marka Pirsztuka nie chodzi tu o jakość produktu ani bezpieczeństwo zdrowotne.

Embargo obowiązuje od piątku 14 sierpnia. Federalna Służba ds. nadzoru w sferze ochrony praw konsumentów przekazała, że decyzję tę podjęła w wyniku niejednokrotnych badań produktu "Szproty w oliwie" firmy Graal SA z Wejcherowa.

Rospotriebnadzor uzasadnił decyzję "wskaźnikami organoleptycznymi" i "niezgodnością ze stanem faktycznym danych z etykietki, dotyczących wartości odżywczej i energetycznej".

Szef Inspekcji Weterynaryjnej Marek Pirsztuk podczas konferencji prasowej potwierdził, że Rospotriebnadzor umieścił w czwartek na swojej stronie internetowej informację, że od piątku wstrzymuje polskich szprotek w oleju przytaczając powyższe uzasadnienie. Pirsztuk powiedział, że nie umie się odnieść do tych zarzutów.

- Nie możemy tu mówić o złym produkcie czy niewłaściwej jakości zdrowotnej. Natomiast jest chyba to zupełnie inny powód - powiedział. Dodał, że zachęca do jedzenia szprotek w puszkach, bo są to produkty bezpieczne i wysokowartościowe. (pap)

Fot. fot. Wikipedia/Jewgienij BAL

Więcej o sprawie piszemy w magazynowym wydaniu (14 bm.) „Kuriera Szczecińskiego”.

 

Komentarze

Mewa,
Najlepiej to teraz Kreml powinien rozdac kazdemu Rosjaninowi wedke w prezencie... i niech sami sobie lowia w swojej "brudnej" Woldze czy innych "Bajorkach"...! !
2015-08-13 21:56:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi